ترس‌های عجیب

1396/11/08
149 5,458 0

زندگی برخی افراد به خاطر ترس‌هایی که دارند، تقریبا فلج شده است. در این مطلب از آکسان پلاس چند مورد از عجیب‌ترین فوبیاهایی که امروزه افراد با آن دست به گریبان هستند را خواهید شناخت.

 

ترس‌های عجیب

ترس از رنگ زرد یا "Xantho phobia"

به طور کلی افرادی که به "Xantho phobia" دچار هستند، ممکن است از هر چیز با رنگ زرد مانند خورشید، گل میخک و رنگ زرد بترسند. تهاجمی‌ترین عوارض این ترس ممکن است ترس طاقت فرسا از عبارت‌های به رنگ زرد باشد.

 

ترس از پنیر یا "Turo phobia"

کسانی که به "Turo phobia" دچار هستند، معمولا پنیر را با یک خاطره آسیب‌زا همراه می‌دانند. افرادی که از پنیرها از چدار گرفته تا موزارلا می‌ترسند، اغلب با دیدن یک تکه پنیر فرار می‌کنند. برخی ممکن است از یک نوع خاص پنیر هراس داشته باشند و برای برخی دیگر همه انواع آن ترسناک است.

 

خواب هراسی یا "Somni phobia"

در واقع خواب هراسی اغلب شامل ترس بیش از حد و غیرمنطقی از خوابیدن است. این افراد ممکن است از این جهت از خواب بترسند که آن را با مرگ همراه بدانند. همچنین این هراس می‌تواند در نتیجه احساس عدم کنترل یا کابوس‌های مداوم شبانه باشد. این افراد حتی ممکن است به خاطر ترس از دست دادن زمان نخوابند.

 

ترس از دلقکها یا "Coulro phobia"

به طور کلی "Coulro phobia" یک ترس نسبتا رایج بوده و معمولا در کودکان دیده می‌شود. اغلب از دلقکهای ترسناک در فرهنگ‌های مختلف استفاده می‌شود. ترس از دلقکها در میان اشخاص مشهور مانند «دانیل رادکلیف» و «جانی دپ» نیز دیده شده است. «دپ» در مورد ترس خود گفته است: «با وجود لبخندهای رنگی دلقکها غیرممکن است بتوان تشخیص داد که آیا واقعا شاد هستند یا می‌خواهند صورت شما را گاز بگیرند».

 

ترس از درختان یا "Hylo phobia"

جالب است بدانید که "Hylo phobia" شامل یک ترس غیرمنطقی از درختان و جنگل است. این هراس اغلب در اثر مواجهه با فیلمها و داستانهایی در کودکی است که شامل جنگلهای ترسناک بوده‌اند. بسیاری از مبتلایان هیچگاه از این ترس خلاص نشده و هر گونه ورود به یک محیط خوش منظره می‌تواند منجر به تشویش شود. اضطراب این افراد تنها با فکر کردن در مورد جنگلها افزایش می‌یابد.

 

ترس از ناف یا "Omphalo phobia"

در واقع "Omphalo phobia" ترس از ناف است و مبتلایان به این هراس از لمس ناف خود یا دیگران می‌ترسند. این ترس اغلب با بند ناف و رحم مادر مرتبط است. افراد با این هراس تنها با دیدن و تفکر در مورد ناف می‌ترسند.

 

ترس خارج از محدوده بودن تلفن همراه یا "Nomo phobia"

جالب است که بدانید، نام این ترس از بودن در منطقه بدون پوشش‌دهی تلفن همراه، پنج سال قبل ابداع شد. طبق پژوهش‌های اخیر، بیش از نیمی از ساکنان انگلیس به این هراس دچارند. این هراس با از دست رفتن آنتن، تمام شدن شارژ یا مشاهده نکردن تلفن همراه تحریک می‌شود.

 

هراس از باران "Ombro phobia"

به طور کلی افراد مبتلا به "Ombro phobia" از ترس غیر عادی از باران برخوردار هستند که حملات شدید و اضطراب به همراه دارد. تصور می‌شود که این هراس با چند عامل تحریک می‌شود که از آن جمله می‌توان به این امر اشاره کرد که همیشه به کودکان گفته می‌شود در باران بیرون نروند، زیرا مریض خواهند شد. باران همچنین اغلب با افسردگی همراه است.

 

ترس از پاپ یا "Papa phobia"

در واقع ترس از پاپ یا مقام پاپی خیلی رایج نیست. این هراس با "Hiero phobia" یا ترس از این مقام مرتبط است. این هراس اغلب با یک آسیب مرتبط با پاپ تحریک می‌شود.

 

ترس از بهشت یا "Urano phobia"

به طور کلی مبتلایان به این هراس از آسمان و زندگی پس از مرگ می‌ترسند. این ترس ممکن است با این ایده تحریک شود که انسان پس از زندگی مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

 

ترس از سوراخ "Trypo phobia"

مبتلایان به "Trypo phobia" از اجسام دارای سوراخهای کوچک می‌ترسند. اگرچه این مورد ممکن است یک هراس رسمی معرفی نشود اما هزاران انسان از آن رنج می‌برند. بر اساس یک پژوهش جدید، افراد دارای این هراس سوراخها را با خطر مرتبط می‌دانند. برای مثال، اجسام ترسناک از منظر این افراد می‌تواند کندوی عسل، اسفنج و هر زمینی که در آن یک سوراخ کوچک وجود دارد، باشد.

 

ترس از عدد 4 یا "Tetra phobia"

جالب است بدانید که افرادی در دنیا هستند که نسبت به عدد 4 فوبیا دارند. میتلایان به این هراس به شدت مراقب هستند که کاری مرتبط با این عدد انجام ندهند.

 

ترس از عدد 13 یا "Triskaideka phobia"

در واقع بسیاری از افراد در مورد عدد 13 خرافاتی هستند اما تعداد کمی از آن می‌ترسند. مبتلایان به این هراس به شدت مراقب هستند که کاری مرتبط با این عدد انجام ندهند.

 

سایر مطالب جالب انگیز را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
رازهای موفقیت استیو جابز

رازهای موفقیت استیو جابز

دلفین‌ها هم تشییع جنازه می‌کنند!!!

دلفین‌ها هم تشییع جنازه می‌کنن...

خواب نیمروزی در «اودور» اجباری است!

خواب نیمروزی در «اودور» اجباری...

حیات زمین چگونه پیدایش یافت؟!

حیات زمین چگونه پیدایش یافت؟!

عشق منطقی!

عشق منطقی!

درست بودن پیشگویی‌های بزرگ تاریخ

درست بودن پیشگویی‌های بزرگ تار...

عجیب‌ترین حیوانات جهان

عجیب‌ترین حیوانات جهان

ابراز محبت با جملاتی زیبا

ابراز محبت با جملاتی زیبا

کشتی فرازمینی‌ها در مثلث برمودا

کشتی فرازمینی‌ها در مثلث برمود...

بیدار شدن مردی بعد از 12 سال خواب

بیدار شدن مردی بعد از 12 سال خ...

کلمه ok چگونه به وجود آمد؟!

کلمه ok چگونه به وجود آمد؟!

شخصیت افراد چه ارتباطی با دندان آنها دارد؟!

شخصیت افراد چه ارتباطی با دندا...

7 راز مغز که از آن بی خبرید!!!

7 راز مغز که از آن بی خبرید!!!

نوزادی که با دو دندان متولد شد

نوزادی که با دو دندان متولد شد

فداکاری پدرانه

فداکاری پدرانه

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/01/23 , 03:12
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده