گنج‌های تناسب اندام

1398/07/13
0 265 0

می‌توانید با انجام دادن کارهایی ساده که نوعی ورزش هم محسوب می‌شوند، هم به کارهایتان برسید و هم درحفظ تناسب اندام‌تان کوشا باشید. باور کنید خیلی هم سخت نیست. همین حیاط خانه‌تان که شاید روزی چند بار از آن برای رفت و آمد استفاده می‌کنید، می‌تواند بهترین مکان برای این کار باشد. پس دست به کار شوید. ابتدا با کاشتن کمی گل و گیاه جلوه‌ای نو به حیاط‌تان دهید تا علاوه بر منظره زیبا و روحیه بخشی که به‌وجود می‌آید، شوق فعالیت درآن هم در شما افزایش یابد. سپس فهرستی از کارهایی را که باید به صورت روزمره، هفتگی یا حتی ماهیانه انجام دهید، تهیه کنید. حالا با تهیه این فهرست خیلی خوب می‌توانید بفهمید که کارهایی که همیشه یا اغلب به دیگران یا وسایل الکتریکی می‌سپردید خودتان چه‌قدر راحت می‌توانید انجام دهید. پس دست به کار شوید. اگر هم نمی‌دانید از کجا شروع کنید، ما در اینجا 5 کار را به عنوان نمونه برای شما مطرح کرده‌ایم. بقیه‌اش باشد به عهده خودتان.


با بخش تناسب اندام سایت آکسان پلاس همراه باشید.

گنج‌های تناسب اندام
 • باغبانی: اگر در حیاط منزل‌تان باغچه‌ای مملو از گل و گیاه دارید، مسوولیت باغبانی گیاهان را خودتان به عهده بگیرید. با این کار هم روحیه‌تان را تازه کرده‌اید و هم کمی ورزش انجام داده‌اید. سعی کنید برای هرس کردن علف‌های هرز، به جای استفاده از ماشین‌های علف‌زنی از قیچی و داس‌های تیز که مخصوص این کار هستند، استفاده کنید. فقط حواس‌تان باشد که هنگام کار دستکش مخصوص باغبانی به دست داشته باشید تا از آسیب رسیدن و تاول زدن دست‌تان جلوگیری نمایید. همین باغبانی که شاید از نظر خیلی افراد کاری پیش افتاده باشد، فعالیتی مفید برای بدن به شمار می‌رود و هر یک ساعت انجام دادن آن چیزی حدود 300 کالری می‌سوزاند.
   
 • برف روبی: اگر در منطقه‌ای که زندگی می‌‌کنید که زیاد برف نمی‌بارد یا حیاط و پشت‌بامتان خیلی بزرگ نیست، بهتر است که خودتان اقدام به پارو کردن برف‌های باریده شده روی پشت‌بام، حیاط، پله‌ها و جلوی در منزل‌تان کنید. با این کار هم جلوی سفت و لغزنده شدن سطوح بیرونی منزل‌تان را گرفته‌اید و هم به تقویت عضلات شانه و بازوهایتان کمک کرده‌اید. ضمن اینکه باعث حفظ تناسب اندام‌تان نیز شده‌اید. می‌پرسید چگونه؟ فهمیدنش خیلی هم سخت نیست. شما در هر یک ساعتی که برف پارو کنید، 545 کالری می‌سوزانید بنابراین با انجام همین کارهای ساده می‌توانید اندامی موزون و متناسب داشته باشید؛ فقط کافی است کمی تنبلی را کنار بگذارید. توجه به این نکته مهم هم ضروری است که پارو کردن برف ممکن است باعث ایجاد مشکل در برخی افراد شود. مثلا اگر فردی مبتلا به کمردرد است امکان دارد این کار کمردرد او را تشدید کند. پس بهتر است کسانی که ناراحتی یا مشکل خاصی دارند قبل از انجام این قبیل‌ کارها با پزشک خود مشورت کنند تا به دردسر نیفتند.
   
 • ماشین شویی: هر هفته یک روز را به شستن ماشین‌تان در حیاط منزل‌ اختصاص دهید. این کار، هم نوعی ورزش است هم صرفه‌جویی! به جای اینکه چند وقت یک بار ماشین خود را به کارواش ببرید و هزینه‌ای را صرف شستن آن بکنید، آخر هفته‌ها یا حتی روز مناسب‌ دیگری را به این کار اختصاص دهید. البته اگر می‌خواهید ماشین شستن خانگی به یک نوع ورزش و صرفه‌جویی مالی تبدیل شود، بهتر است سطلی را پر از‌‌ آب کنید و در گوشه‌ای از حیاط بگذارید، سپس برای هر بار خیساندن دستمال‌تان درون سطل، مسافت بین ماشین تا سطل را طی کنید. با این کار هم کمی پیاده‌روی کرده‌اید، هم اینکه فقط با استفاده از یک سطل آب، اتومبیل‌تان را تمیز نموده‌اید. خوب است بدانید که شستن ماشین با این روش می‌تواند بین 200 تا 300 کالری بدنتان را در هر ساعت بسوزاند.
   
 • جاروکشیدن: صبر نکنید تا برگ‌های کف حیاط تا مچ‌پایتان را بگیرد یا گرد و خاک حیاط با اولین بار گل شود. هر چند روز می‌توانید خودتان حیاط خانه را هر چه‌قدر هم که کوچک باشد جارو بزنید. تنبلی نکنید و از فشارآب برای تمیز کردن استفاده نکنید. جارو زدن با درگیر کردن عضلات بازو و پاها باعث سوزاندن مقدار زیادی از کالری‌های اضافه شما می‌شود اما حواس‌تان باشد نکات اصولی را موقع جارو زدن رعایت کنید تا دچار کمردرد نشوید. برای این کار از جاروهایی با دسته‌های بلند استفاده کنید. مدت طولانی دولا نمایند و دروضعیت‌های که احساس درد می‌کنید قرار نگیرید. جارو زدن‌تان را در یک مدت زمانی خاص تنظیم کنید تا اصولی‌تر ورزش کرده باشید. ریتم یکنواخت موقع جاروزدن علاوه بر کنترل و حرکات می‌تواند باعث آرامش روحی هم بشود. نمایند و دروضعیت‌های که احساس درد می‌کنید قرار نگیرید. جارو زدن‌تان را در یک مدت زمانی خاص تنظیم کنید تا اصولی‌تر ورزش کرده باشید. ریتم یکنواخت موقع جاروزدن علاوه بر کنترل و حرکات می‌تواند باعث آرامش روحی هم بشود.
   
 • هیزم شکنی: چه اشکالی دارد که این قدر با تکنولوژی پیش نرویم و هم‌رنگ جماعت نشویم؟ همیشه که نباید برای گرم کردن خانه از بخاری و و لوازم گازی استفاده کرد. شما می‌توانید برای اینکه هم خانه‌تان را گرم کنید و هم کمی ورزش و تفریح انجام دهید، در حیاط منزل‌تان به شکستن هیزم بپردازید و هنگام سرما با سوزاندن این هیزم‌ها در شومینه، فضایی گرم و دلپذیر به وجود بیاورید. شاید جالب باشد بدانید که هیزم شکستن نوعی ورزش مناسب برای تقویت بازو، شانه‌ها و کمر است. البته حواس‌تان باشد که یک دفعه کوهی از هیزم شکسته شده را انبار نکنید زیرا این کار فقط نوعی ورزش و سرگرمی است که بهتر است از اواسط تابستان و فقط نیم تا یک ساعت آخر هفته‌ها آن را انجام دهید.

سایر مطالب تناسب اندام را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
آب چاق کننده است؟!

آب چاق کننده است؟!

قبل و یا بعد از غذا خوردن ورزش کنیم؟

قبل و یا بعد از غذا خوردن ورزش...

لاغری سریع با نفس کشیدن

لاغری سریع با نفس کشیدن

توصیه هایی برای ورز زمستانی

توصیه هایی برای ورز زمستانی

با پیاده روی کالری بیشتری بسوزانید

با پیاده روی کالری بیشتری بسوز...

غذاهایی برای آب شدن شکم

غذاهایی برای آب شدن شکم

صبحانه رژیمی و خوشمزه

صبحانه رژیمی و خوشمزه

رژیمی برای از بین بردن چربی دور کمر

رژیمی برای از بین بردن چربی دو...

تقویت انگیزه برای لاغر شدن

تقویت انگیزه برای لاغر شدن

جلوگیری از غبغب

جلوگیری از غبغب

روش هایی برای کوچک کردن شکم

روش هایی برای کوچک کردن شکم

خوشمزه ترین رژیم لاغری

خوشمزه ترین رژیم لاغری

افت عملکرد تحصیلی دختران به دلیل اضافه وزن

افت عملکرد تحصیلی دختران به دل...

عضلانی شوید

عضلانی شوید

از بین بردن چربی دور شکم در 2 هفته

از بین بردن چربی دور شکم در 2 ...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/10/30 , 05:54
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده