تهیه دمنوش به روش صحیح

1398/08/23
0 197 0

به طور کلی دم کردن گیاهان و میوه ها یا گرفتن عصاره آن ها یکی از متداول ترین و قدیمی ترین روش های مصرف داروهای گیاهی است و از گذشته های دور تا کنون انواع دمنوش های گیاهی مورد توجه بسیاری از مردم بوده است . دمنوش نوعی نوشیدنی گیاهی است که با استفاده از گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوست میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است، بصورت خشک یا تازه تهیه می شود. امروزه برخی از افراد برای بهره بردن از فواید درمانی از دمنوش ها ، تنوع بخشیدن به نوشیدنی روزانه و پذیرایی از مهمانان از انواع دمنوش استفاده می کنند.


با بخش نوشیدنی سایت آکسان پلاس همراه باشید.

تهیه دمنوش به روش صحیح

مواد لازم برای تهیه دمنوش

مواد لازم گـل گـاو زبـان و سنبل الطیب به شرح زیر است:

  • گل گاوزبان:2 قاشق غذاخوری
  • سنبل طیب:1 قاشق مرباخوری
  • لیموعمانی:1عدد.

 

تهیه دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب

برای تهیه این دمنوش، گل گاوزبان را با سنبل الطیب داخل یک قوری بریزید و سپس روی آن آب جوش بریزید چند قطعه نبات اضافه کنید و اجازه دهید که نیم ساعت دم بکشد .

 

تهیه دمنوش گل گاوزبان و لیمو عمانی

برای تهیه این دمنوش لیموعمانی ها را سوراخ کنید و به همراه گل گاوزبان و آب جوش در قوری بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا به مدت 30 دقیقه دم بکشد. می توانید به این دمنوش کمی عسل اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا حل شود سپس آن را میل کنید.

 

مواد لازم تهیه دمنوش گیاهی به لیمو و زیرفون

مواد لازم تهیه دمنوش گیاهی به لیمو و زیرفون به شرح زیر است:

  • به لیمو 1 قاشق مرباخوری
  • زیرفون 1 قاشق غذاخوری
  • آب 2 لیوان

 

تهیه دمنوش گیاهی به لیمو و زیرفون

برای تهیه این دمنوش تمام مواد را در یک قوری چینی بریزید و روی حرارت پایین قرار دهید تا بجوشد. سپس بگذارید اجازه دهید 30 دقیقه روی حرارت غیر مستقیم بماند تا دم بکشد.می توانید در هنگام نوشیدن چند قطره آب لیموی تازه در آن بچکانید.

 

تهیه دمنوش گیاهی به لیمو

برای تهیه دمنوش به لیمو یک قاشق غذاخوری از برگ به لیمو را در قوری بریزید و به آن آب جوش بیفزایید. بیست دقیقه اجازه دهید تا دمنوش به خوبی دَم بکشد سپس به آن نبات یا عسل اضافه و میل کنید.

 

تهیه دمنوش بادرنجبویه

برای تهیه این دمنوش یک قاشق غذاخوری برگ بادرنجبویه را داخل یک قوری ریخته و آب داغ روی آن بریزید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. برای شیرین کردن آن می توانید از عسل یا نبات استفاده کنید.

 

تهیه دمنوش گیاهی بابونه

برای تهیه این دمنوش، بابونه خشک شده را در یک فنجان بریزید. روی آن آب جوشیده بریزید.اجازه دهید 3 دقیقه بماند تا دم بکشد. می توانید روی آنرا بپوشانید تا زودتر و بهتر دم شود یا اگر از لیوان های مخصوص دمنوش استفاده می کنید درب آن را بگذارید. همچنین می توانید بابونه به تعداد بیشتری در قوری بریزید و پس از آماده شدن در فنجان بریزید.

 

تهیه دمنوش گیاهی دارچین

برای تهیه این دمنوش، دو یا سه عدد چوب دارچین را با آب سرد شسته، خرد کنید و داخل یک قوری انداخته و روی آن آب جوش (دمای 80-90 درجه سانتی گراد) بریزید سپس به مدت 15 تا 20 دقیقه دم کرده و در صورت تمایل و برای تعدیل طبع گرم دارچین، آن را با لیموترش تازه میل نمایید.می توانید برای شیرین شدن دمنوش دارچین، موقع دم کشیدن داخل قوری یک تکه نبات بیندازید.

 

تهیه دمنوش گیاهی زنجبیل

برای تهیه این دمنوش، اول زنجبیل را بشویید و آن را به تکه های ضخیم متوسط تقسیم کنید.سپس، آب را در یک ظرف گرم کنید.زمانی که آب جوشید، ریشه زنجبیل را اضافه کنید و برای 10 دقیقه اجازه دهید بماند.

 

تهیه دمنوش گیاهی میوه گل نسترن

برای تهیه این دمنوش، تعداد 15 عدد از میوه نسترن را که ترجیحا از نوع تازه ی آن باشد، به همراه دو لیوان آب جوش و مقداری نبات بگذارید تا به مدت 30 دقیقه روی حرارت غیر مستقیم دم بکشد .می توانید در تهیه چای میوه گل نسترن ، میوه ها را به دو قسمت تقسیم نمایید و سپس در قوری بیندازید. بعد از اینکه دمنوش آماده شد آنرا با اسفاده از صافی ، صاف کرده و در فنجان یا لیوان مورد نطر سرو نمایید . شما می توانید به طور معمول در چای که به صورت روزانه دم می کنید مقداری عرق گل نسترن را اضافه کنید و از طعم و بوی خوش آن لذت ببرید.

 

تهیه دمنوش گیاهی آویشن

برای مصرف این گیاه، 1 قاشق پودر خشک گیاه را در یک لیوان آب جوش دم کرده (به مدت 20 دقیقه) بریزید. پس از صاف کردن محلول را شیرین کرده و 3 بار در روز مصرف شود.

 

تهیه دمنوش گیاهی اکلیل کوهی (رُزماری)

برای تهیه این دمنوش، از برگ خشک یا برگ تازه استفاده کنید. 1قاشق از برگ را در یک قوری آب جوش ریخته و به مدت 20 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و سپس با مقداری عسل مورد استفاده قرار دهید.

 

تهیه دمنوش یا چای گزنه

برای تهیه این دمنوش، 1 قاشق غذاخوری برگ خشک شده گزنه را در یک قوری ریخته و دو لیوان بزرگ آب با دمای 80 یا 100 درجه سانتی گراد به آن اضافه کنید.اجازه دهید دمنوش به مدت 20 دقیقه دم بکشد. در صورت تمایل می توانید از توت، عسل یا نبات برای شیرین کردن آن استفاده کنید.

 

تهیه چای مرزنجوش

برای تهیه این چای، یک قاشق چای خوری از این گیاه را در یک فنجان آب جوش ریخته و برای 5-10 دقیقه دم کنید سپس در جرعه های کوچک و بدون شیرین کننده هر روز، 1-2 فنجان کوچک، با توجه به نیاز بدن بنوشید. مقدار بیش از حد این چای خستگی و سردرد ایجاد می کند.

 

تهیه چای اسطوخودّوس

برای تهیه این چای، جوانه های تازه یا خشک شده ی اسطوخودوس را به فنجان چای اضافه کنید.آب را به جوش آورده و پس از اینکه یک دقیقه آن را از روی شعله ی گاز برداشتید، آن را برای چای خود مورد استفاده قرار دهید.آب را بر روی جوانه های اسطوخودوس ریخته و اجازه دهید که به مدت 5 دقیقه، این چای دم بکشد. بشقابی را روی بخار لیوان قرار دهید که تا اسطوخودوس ها بهتر دم بکشد. بشقاب را بردارید و اگر طعم شیرین را دوست دارید و از آن لذت میبرید، مقداری عسل به آن اضافه کنید! نیاز نیست که اسطوخودوس را از لیوان خارج کنید، زیرا بیشتر اسطوخودوس ها، در لیوان ته نشین میشوند.

 

تهیه چای زعفران

برای تهیه این چای، ابتدا آب را بجوشانید و حدود 3 یا 4 رشته از زعفران را داخل فنجان بریزد.سپس آب جوش را داخل فنجان بریزد و بگذارید 3 – 4 دقیقه در این حالت بماند.در صورت تمایل یک قاشق چای خوری عسل نیز به آن اضافه کنید و از چای زعفران خود لذت ببرید.

 

تهیه چای نعناع

برای تهیه این چای، آب را بجوشانید.برگ های نعناع را بشویید و خورد کنید.برگ ها را آماده کنید.آب جوشیده را بر روی برگها بریزید.چای را دم کنید وبگذارید به مدت 5 الی 10 دقیقه دم بکشد، ولی اگر چای قویتری بخواهید، اشکالی ندارد که بیشتر زمان بگذارید.

 

تهیه چای پونه

جهت تهیه یک فنجان دم کردهٔ این گیاه، یک قاشق غذاخوری سرخالی از برگ یا گل پونهٔ تازه و یا یک قاشق چای خوری برگ پونه خشک شده را در چای صاف کن درون یک لیوان ریخته و یک فنجان آب در حال جوش را روی آن بریزید. اجازه دهید مدت 10 دقیقه دم بکشدو رنگ چای در بیاید. اگر دوست داشتید می توانید آن را کمی شیرین کنید.

 

تهیه چای بهارنارنج

برای تهیه این چای، یک قاشق غذاخوری بهار نارنج را در قوری ریخته و آب با دمای 80 درجه را به آن اضافه کرده و اجازه می دهیم که به مدت 20 دقیقه دم بکشد. برای شیرین کردن دمنوش هم، می توانید از نبات یا عسل استفاده کنید.

 

تهیه دمنوش چای سبز

برای تهیه این دمنوش، به ازای هر فنجان آب یک قاشق مرباخوری چای سبز استفاده می شود . آب به هیچ عنوان نباید در حال جوشیدن باشد . چای سبز را توی فنجان یا قوری میریزیم و در آنرا میگذاریم . ( روی حرارت نباشد ) بعد از 5 دقیق صاف میکنیم.

 

تهیه دمنوش قهوه سبز

برای تهیه این دمنوش، ابتدا دانه های قهوه سبز را آسیاب کرده و پودر قهوه سبز را با آب سرد مخلوط کنید. سپس مخلوط را داخل قهوه جوش ریخته و حدود 15 دقیقه روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. قهوه جوشیده را کنار بگذارید تا خنک شود. در این مرحله هر چقدر که قهوه بیشتر بماند، خوش طعم تر خواهد شد. پس از این مدت، قهوه را از صافی رد کرده و مصرف نمایید. می توانید کمی عسل به قهوه سبز اضافه کنید تا طعم بهتری پیدا کند.

 

تهیه دمنوش به

برای دم کردن دمنوش به، یک قاشق غذاخوری از به خشک شده را به همراه هل و دارچین در یک لیوان آب جوش داخل یک قوری چینی بریزید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه روی بخار آب دم بکشد.سپس آن را صاف کرده و یک قاشق چایخوری زعفران آب کرده به آن اضافه کنید. از آنجا که میوه به معمولا شیرین است، نیازی به اضافه کردن نبات یا شکر نیست اما در صورت تمایل می توانید یک تکه نبات داخل دمنوش ریخته و آن را شیرین میل کنید.

 

تهیه دمنوش آویشن

برای تهیه دمنوش آویشن، یک قاشق مرباخوری آویشن خشک شده را داخل دو لیوان آب جوش بریزید.قوری را روی شعله غیرمستقیم قرار دهید تا دم بکشد.سپس به مقدار دلخواه، عسل به آن بیفزایید و میل نمایید.همچنین می توانید موقع دم کشیدن، به آن لیمو عمانی نیز اضافه کنید.

 

تهیه دمنوش رازیانه

برای تهیه دمنوش رازیانه یک قاشق چای خوری رازیانه کوبیده را داخل یک قوری بریزید.مقداری آب جوش روی آن بریزید و اجازه دهید که به مدت 15 دقیقه دم بکشد. در صورت تمایل به شیرین کردن دمنوش گیاهی رازیانه، می توانید از عسل استفاده کنید.

 

تهیه دمنوش تخم کتان

برای تهیه دمنوش تخم کتان کافی است قبل از خواب حدود 3 قاشق غذاخوری تخم کتان را داخل یک فلاکس ریخته و حدود 1 لیتر آب جوش روی آن بریزید. در فلاسک را ببندید و روز بعد، قبل از هر وعده غذایی، یک فنجان از این دمنوش میل کنید.

 

تهیه دمنوش زرشک

برای تهیه این دمنوش، دو قاشق غذاخوری زرشک شسته شده را در یک قوری چینی ریخته و آب با دمای 80 درجه به آن اضافه کنید و اجازه دهید که به مدت 10 دقیقه دم بکشد. نوشیدنی خوشرنگ شما آماده است در صورت تمایل آن را با نبات و یا عسل شیرین کنید.

 

تهیه دمنوش بلوبری

برای تهیه این دمنوش، 2-3 قاشق چای خوری چای بلوبری آماده که از فروشگاه تهیه کرده اید یا برگ و میوه بلوبری که خودتان خشک کرده اید را در دو فنجان آب جوش بریزید و بگذارید 10 دقیقه بماند تا دم بکشد، چای را صاف کنید و 1 قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید و بنوشید.

 

تهیه دمنوش گل سرخ

برای تهیه چای گل محمدی برای هر فنجان آب به 6 تا 7 گلبرگ گل سرخ نیاز دارید. برای تهیه این چای کافی است گلبرگ ها را به آب جوش اضافه کرده و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه استراحت کند. سپس می توانید چای را صاف کرده و کمی عسل یا عصاره استویا به آن بزنید.

 

تهیه دمنوش عناب

برای تهیه این دمنوش یا جوشانده عناب باید ابتدا عناب ها را شسته و خیس کنید. هسته ها را خارج کنید و میوه خردشده را داخل یک قوری بریزید. قوری را با آب 80 درجه پر کنید و 15 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد.جوشانده عناب شما حاضر است. این دمنوش طعم شیرین دارد و احتیاجی به شیرین کردن ندارد.در صورت تمایل می توانید چند قطره آبلیمو به آن اضافه نموده و بنوشید.

 

تهیه دمنوش چای ترش

آب جوش در یک قوری شروع کنید و 2 قاشق گل های خشک شده را در آن بریزید. بگذارید 5 تا 10 دقیقه دم بکشد بستگی به این دارد که در چه حد چای غلیظ باشد . طعم های انتخابی خود را اضافه کنید و عسل را به چای ر اضافه کنید و داغ بنوشید.

 

تهیه دمنوش مریم گلی

آب را در قوری کوچکی بجوشانید و سپس، آن را از روی حرارت بردارید.برگ های مریم گلی (تازه یا خشک شده) را داخل آب بریزید و اجازه دهید به مدت 5 الی 7 دقیقه در آب داغ دم بکشند.دمنوش را از صافی عبور دهید تا برگ های مریم گلی از آن خارج شوند.دمنوش را داخل لیوان بریزید، و در صورت تمایل، مقداری عسل یا لیمو به آن بیفزایید، و از نوشیدن آن لذت ببرید!

 

تهیه دمنوش گیاهی اسطخودوس و نعنا

2 قاشق گلبرگ های اسطوخودوس ویک دوم پیمانه برگ های نعناع را به آب جوش اضافه کنید و بگذارید 15 دقیقه دم بکشد. دمنوش را صاف کنید و اگر خواستید، یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید. این مقدار برای دو نفر کافی است.

 

تهیه دمنوش گیاهی بومادران

برای تهیه دمنوش بومادران باید یک قاشق چای خوری از سرشاخه های گل دار بومادران را در قوری بریزید و به آن یک لیوان آب جوش اضافه کنید؛ سپس به مدت بیست دقیقه آن را بر روی شعله غیر مستقیم قرار دهید. دمنوش بومادران را می توان روزانه سه بار و به مدت یک هفته مصرف کرد.


سایر مطالب مرتبط با نوشیدنی را در بخش آشپزی سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
چای ماسالا

چای ماسالا

چای رزماری و پرتقال

چای رزماری و پرتقال

اسموتی نارگیل

اسموتی نارگیل

پیناکولادا چیست؟

پیناکولادا چیست؟

شکلات داغ با شیر

شکلات داغ با شیر

آب چغندر و سیب

آب چغندر و سیب

شربت نعنا و پرتقال

شربت نعنا و پرتقال

فراپه هویج و پرتقال

فراپه هویج و پرتقال

کافه لاته

کافه لاته

روش درست کردن هات چاکلت حرفه ای

روش درست کردن هات چاکلت حرفه ا...

طرز تهیه لیموناد توت فرنگی

طرز تهیه لیموناد توت فرنگی

روش تهیه دمنوش سیب ترش با دارچین

روش تهیه دمنوش سیب ترش با دارچ...

اسموتی گلابی و توت فرنگی

اسموتی گلابی و توت فرنگی

چطور قهوه حرفه ای درست کنیم؟

چطور قهوه حرفه ای درست کنیم؟

معجون قهوه و انار

معجون قهوه و انار

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/07/08 , 19:26
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده