دلیل موفقیت زنان شاغل در خانه‌داری

1396/12/12
146 808 0

همانطور که می‌دانید وضعیت زندگی به خصوص در کلان شهرها به گونه‌ای است که کار کردن مرد به تنهایی نمی‌تواند کفاف زندگی را بدهد و زنها مجبورند همپای مردها کار کنند تا بتواند از پس مخارج زندگی و پرداخت اقساط منزل و شهریه مدرسه بچه‌ها برآیند. بسیاری از زنان شاغل با این مشکلات کنار آمده‌اند و توانسته‌اند در کارهای منزل و فرزند پروری به موفقیت برسند. در این مطلب از آکسان پلاس شما را با رازهای موفقیت زنان شاغل در خانه‌داری آشنا می‌کنیم.

 

دلیل موفقیت زنان شاغل در خانه‌داری

باید یاد بگیرید زمان خود را به درستی مدیریت کنید، به نحوی که بتوانید هم از عهده وظایف کاری برآیید و هم برای وقت گذراندن با فرزند و همسر خود زمان آزاد داشته باشید. «مادر» بودن یکی از بزرگترین هدایایی است که یک زن می‌تواند در طول زندگی خود دریافت کند. هر چند، مادر بودن به همراه شاغل بودن یک چالش واقعی است. هر روز انبوهی از وظایف و کارهای روزانه پیش روی شما قرار دارد و به ندرت، زمانی برای خودتان پیدا می‌کنید. همین امر موجب می‌شود ایمان به خود و مهارت‌های حرفه‌ای خود را از دست بدهید. شاید با قرار گرفتن در این موقعیت فکر کنید مسیر شغلی شما به انتها رسیده است. اما باور کنید، نه. بسیاری از مادران شاغل نسبت به سایر کارمندان موفق‌ترند. اما رمز کارشان چیست؟

 

مراقب خود باشید

فرزندتان اولویت شماست و برای درآمد داشتن هم نیاز به شغل دارید. ممکن است فکر کنید در حال حاضر مراقبت از خودتان خیلی مهم نیست. هر چقدر هم که سرتان شلوغ باشد، لازم است هر روز، زمانی را به خود اختصاص دهید. حتی اگر این زمان 5 دقیقه هم باشد، شما به یک وقفه نیاز دارید. به صورت روزانه مواظب زیبایی و سلامتی خود باشید. مطمئنا می‌خواهید شوهر و فرزندتان به همسر و مادر زیبای خود ببالند. به همین دلیل است که همیشه سعی کنید بهترین نسخه از خودتان باشید.

 

تیمی کار کنید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند همه کارها را خودشان به تنهایی انجام دهند، پس قطعا نیاز دارید مهارت کار کردن به صورت تیمی را بیاموزید. شما مادری هستید که زمان این را ندارد همه کارها را به صورت مستقل و خودمختار انجام دهد. از همسرتان بخواهید در امور خانه کمک کند و سعی کنید وظایف خود را با همکاران تقسیم کنید. جدای از تمام وظایفی که بر دوش شما است، به خاطر داشته باشید شما فقط یک انسان هستید. باور کنید شما هیچ قدرت خارق‌العاده‌ای ندارید و قادر نیستید به تنهایی از پس همه کارها بربیایید.

 

خودتان را ببخشید

شما همیشه سرتان شلوغ است. مادران شاغل به دلیل برنامه‌های کاری فوق‌العاده شلوغی که دارند، غالبا کمتر از سایر مادران به فرزندان خود توجه می‌کنند. اگر نمی‌توانید تمام وقت خود را با خانواده بگذرانید، احساس گناه نکنید. شما کمک خرج و بعضا نان‌آور خانه هستید، پس اگر نمی‌توانید انجام همزمان همه کارها را مدیریت کنید، به این معنی نیست که مادر بدی هستید. به جای اینکه خود را سرزنش کنید، به کسی که هستید افتخار کنید.

 

تعادل بین کار و زندگی شخصی

مادر شاغل بودن به معنی انجام ده‌ها وظیفه روزانه و مستمر است. پس سعی کنید روش مناسبی برای ایجاد توازن و تعادل میان کار و زندگی شخصی پیدا کنید. یاد بگیرید زمان خود را به درستی مدیریت کنید، به نحوی که بتوانید هم از عهده وظایف کاری خود برآیید و هم برای وقت گذراندن با فرزند و همسر خود زمان آزاد داشته باشید. اگر می‌خواهید سالم بمانید و مادر خارق‌العاده‌ای باشید، پس ایجاد تعادل و موازنه میان زندگی شخصی و کارتان بسیار حیاتی است.

 

مشتاق و پرانرژی باشید

شما زندگی آسانی ندارید. این بدین معناست که گاهی اوقات بهتر است به جای گریه کردن بخندید. افکار مثبت به شما کمک می‌کند با وجود فشارهای سخت و طاقت‌فرسا همچنان به مسیرتان ادامه دهید. خوشبین باشید و بر جنبه روشن زندگی که به شما قدرت حرکت رو به جلو را می‌دهد تمرکز کنید. هر زمان احساس می‌کنید قادر به کنترل زندگی شلوغ خود نیستید به کودک‌تان فکر کنید. شما قوی، باهوش و شجاع هستید. امیدتان را از دست ندهید و به آینده روشن خود مطمئن باشید.

 

با فرزندتان بازی و کار کنید

زمانی که به خانه برمی‌گردید اما هنوز مجبور هستید برخی وظایف کاری خود را در خانه انجام دهید، سعی می‌کنید هر چه سریع‌تر آنها را به اتمام برسانید، اما کودک شما به این صورت فکر نمی‌کند. فرزندتان توجه شما را می‌طلبد و نمی‌توانید از همسرتان بخواهید همیشه با او بازی کند و سرگرم نگهش دارد. پس به فرزندتان چند کار دهید و از او بخواهید وظایف خودش و شما را با یکدیگر انجام دهد. یک مادر شاغل حتی اگر بسیار پرمشغله است باید قادر باشد فرزندانش را سرگرم کند.

 

فقط بگویید «نه»

مادر شاغل کاملا حق دارد زمانی که لازم است، بگوید «نه». دوستان شما هم مطمئنا این موضوع را درک می‌کنند که حتی اگر بخواهید به جمع آنها ملحق شوید و با آنها به تفریح بروید، سبک زندگی‌تان هم اکنون متفاوت است و نمی‌توانید هر زمان که بخواهید با آنها به تفریح بروید. میهمانی‌ها و مسافرت‌های دوستانه به اندازه خانواده و شغل شما مهم نیستند و فکر می‌کنید «نه» گفتن به آنها بسیار سخت است. همچنین باید «نه» گفتن در محل کار را نیز یاد بگیرید.

 

برای سختی ها و مشکلات آماده شوید

زندگی مادران شاغل پر از سختی‌ها و مشکلات متعدد است. همانطور که لازم است کارمند فوق‌العاده، مسئولیت‌پذیر و سخت‌کوشی باشید، همچنین باید در عین حال همسر دوست داشتنی و زیبا، مادر دلسوز و دختر قدرشناسی باشید. شما همیشه سرتان شلوغ است. حتی اگر کار سختی باشد، سعی کنید بدون آه، ناله، گریه و زاری، هر کدام از مسائل زندگی را حل کنید. شاید الان احساس استرس و فشار زیادی داشته باشید اما زندگی به اندازه‌ای که فکر می‌کنید بد نیست. شما یک مادر هستید. اگر شغل خود را دوست ندارید، می‌توانید تغییرش دهید اما فرزندتان را هرگز ترک نمی‌کنید، پس مطمئن باشید صرف نظر از اینکه چقدر سرتان شلوغ باشد یا موفق باشید، خانواده‌تان اولویت شما است. داشتن چندین و چند وظیفه، خصوصا زمانی که بچه دارید، کار سختی است. برای زندگی هر روزتان برنامه ریزی داشته باشید و مسائل منفی را خیلی جدی نگیرید. به خاطر داشته باشید، افراد زیادی هستند که نمی‌توانند بچه‌دار شوند و بسیاری از مردم هم نمی‌توانند یک شغل برای خودشان پیدا کنند. قدر زندگی خود را بدانید و جلوی رشد و ترقی خود را نگیرید.

 

فراموش نکردن هویت

مادربودن، همسربودن و یک زن شاغل بودن نباید موجب شود که شما تبدیل به یک برده شوید. شما باید زنانگی خود را همیشه حفظ کنید. بسیاری از زنان عادت دارند از خود بزنند و فداکاری کنند تا دیگران در آسایش باشند. اما این کار چندان صحیح نیست. لذت‌های زنانه را همیشه در خود زنده نگاه دارید. هرچند وقت یک بار به آرایشگاه بروید و برای خود هم لباس‌های شیک بخرید. شما یک زن هستید و سعی کنید با غرور یک زن باقی بمانید. خودتان را مقصر ندانید، هیچ زنی قادر نیست هم کارهای منزل و هم کارهای اداری خود را بدون هیچ کم و کاستی با هم هماهنگ کند. اگر امروز خسته‌اید و قادر نیستید آشپزی کنید، اشکالی ندارد اگر هرچند وقت یک بار پیتزا سفارش دهید یا غذای حاضری بخورید.

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
علائمی برای زمان تغییر فکر!

علائمی برای زمان تغییر فکر!

محبوبیت در محیط اجتماعی با این رازها

محبوبیت در محیط اجتماعی با این...

موفقیت به شیوه گرنت کاردون

موفقیت به شیوه گرنت کاردون

روش تقویت «صبر»

روش تقویت «صبر»

بهترین روش زمان بندی و برنامه ریزی

بهترین روش زمان بندی و برنامه ...

دانستن راز ثروتمند شدن میلیونرها

دانستن راز ثروتمند شدن میلیونر...

برای ثرتمند بودن، درک احساسات کافی است!

برای ثرتمند بودن، درک احساسات ...

راه موفقیت در مراحل کاری

راه موفقیت در مراحل کاری

سه رکن اصلی امنیت شغلی

سه رکن اصلی امنیت شغلی

برخورد مناسب با همکار بدرفتار چیست؟!

برخورد مناسب با همکار بدرفتار ...

چالش هایی که باید برای رسیدن به موفقیت سپری کنید

چالش هایی که باید برای رسیدن ب...

افراد موفق چه وسایل مشترکی دارند؟!

افراد موفق چه وسایل مشترکی دار...

ماهاتما گاندی و 10 نکته برای تغییر جهان

ماهاتما گاندی و 10 نکته برای ت...

کارمندان را آزاد بگذارید

کارمندان را آزاد بگذارید

کارهایی برای هدر نرفتن زندگی

کارهایی برای هدر نرفتن زندگی

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/02/29 , 17:32
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده