مکان تفریحی سال 97 برای گردشگران و توریست ها

1396/12/13
58 617 0

توریست های که از مکان های زیبای دنیا دوست دارند دیدن نمایند ما در این بخش مکان های بسیار زیبایی را به آنها پیشنهاد می دهیم تا بیشتر در سفر لذت برده و این شهرهای زیبای دنیا را از نزدیک ببیینند در ادامه با جزئیات بیشتر مکان های تفریحی بسیار زیبا برای توریست ها و گردشگران بیشتر آشنا خواهید شد. با آکسان پلاس همراه باشید.

مکان تفریحی سال 97 برای گردشگران و توریست ها

«نوظهور» می توانـــد واژه فریب دهـنـــده ای باشـــد، به ویژه وقتـــی که برای توصیف مقـــصدهـای گردشــگـری از آن اســتفاده کنـــیم. شاید یک گردشــگـــر آمـــریکایـی بگوید، «مونتــه نگـرو، ایــتالــیـای بعدی اســـت. همـه بایـد به آنــجـا بروند!» و یک اروپایـی پاســـخ دهـــد که آن ها سال هاســت که به مونته نگــرو سفـــر می کنـــند. با این حال، چه یک شهــر یا ناحــیـــه، با انـــبوهی از هتل ها و ایــر بیـــ‌ان‌بی، رســتوران ها و هنــرمندان، حتی جنبــشی فرهـــنـگـــی که هیچ جای دیـــگر نمـــی تواند اتفاق بیــفتد، به تازگی به اوج محــبوبیت رسیــده باشـــد و یا ایـــنــکه فقــط پیش بیـنــی می شود که بتوانـــد مقــصد گردشـــگـــری منــاسبی باشـد، در ایـــنـــجـا ۱۴ مقــصـد گردشگـــری نوظهور و پر هیـجــان را معـرفی می کنــیم. افـراد ماجـــراجو در حال سفــر به این نقاط هستــند. فرصـــت سفر به ایـــن نقاط پیــش از هر کس دیــگــری را از دست ندهیــد.

 

بلگراد، صربــسـتـان

سفر به خاطـر: گالـــری های هنری و زندگی شبانـه

در ماه های اخــیـــر شاید مقـالات زیــادی دیده باشیـد که پرســـیده «آیـــا بلگراد، برلــین جدیـد است؟» با اینــکــه این دو پایتخت به شدت با هم متـــفـاوت هســـتنـد، با این حال تشــبـــیـه ایـــن شهــر صربسـتــانـــی به برلیـــن نشــان دهــنـده ایـــن است که به جایگــاه خاصــی دســـت پیـدا کرده اســـت. با ایـنــکه ایـــن شهـــر در تاریخ اخــیر خود شاهــد کشـــمکــش های زیادی بوده، ولی بلـگـــراد به عنوان شهــری سرزنـــده در بالکــان شنـــاختـه می شود که به خاطـر زندگی شبانه پر تکـاپو و هنـــر پر رونق آن معــروف شده است.

برای بازدیـد از جدیـــدتــریــن گالری های هنری، به محــله ساوامالـــا سر بزنــیــد: در مرکز این محلـه، میـــکسر هاوس (Mikser House) قرار دارد، فضـــایـــی صنعـتـی که جدیدتــریـن دیزاین های صربــسـتــانـــی را نمــایــش می دهد. در فاصلـه ۱۵ دقـــیــقــه ای آن، مرکز خریدی به نام Belgrade Design District قرار دارد که تبـدیل به مرکــزی برای خلـــاقیــت شده اســت. از دژ باسـتــانـی بلگراد به نام Beogradska Tvrdjava هم حتـماً دیـدن کنیـد، که در نقطـه تقــاطــع رودهــای ساوا و دانوب قرار دارد. در شهری که کاملاً رو به جلو پیـش می رود، شما تاریـخ طولانـــی آن را نیـــز حس خواهـید کرد.

 

داکار، سنـگــال

سفر به خاطـر: موج سواری در آفـریقا

ایــن شهر با ترکیـبـی از فرهـنـگ فرانسوی و آفریـقای غربـــی به همراه موسیـــقی نوآورانــه، پارچــه های عالـی برای خریـد و سواحل با نشـــاط (ساحل ریو دو ژانــیرو یا ونیز را برای خانواده ها، علـاقه مندان به موج سواری و بدنسـازان تصور کنید)، یکــی از امــن تریــن و با ثبــات ترین شهـرهـــا از نظر سیاسی در آفــریــقـا در چنـد دهه اخــیـر بوده است. به جزیـره نگور برای موج سواری حرفه ای بروید که در فیلـــم مسـتـنـــد «تابســـتان بی پایــان» در سال ۱۹۶۶ معـروف شد، یا اینــکه انــگـشـــتــان پایتان را در ساحل آرام و پر از شن یوف خیـس کنـیــد، که با ماشــیـن ۳۰ دقیـــقـه از پایـتخت فاصــلـه دارد. با حرکـــت از ساحــل شرقی، شما درسـت در همان مدت زمـــانـــی که برای رسیـــدن به پاریـس طول می کشـــد، می توانیــد به آفریـــقـــا برسید.

 

باکو، آذربایـــجـان

سفـر به خاطـر: تاریخ، فرهنگ و شور و انـــرژی شهـری

یک روز در پایـتخــت آذربــایجــان در سواحل دریــای خزر، می توانـد حس سفری به دور دنــیا را به شمـــا دهـد: شمـا آسـمـــان خراش های درخشانـــی را خواهیـــد دید که در دوبی نیـــز دیده می شود؛ نمـاهای معــماری بوزار و میدان های سنــگفرش شده که یادآور پاریـــس اسـت؛ مسـجدهــای به رنــگ شن و تفرجـگاه های عریـض کنـار دریـــا که به شمـــا این حس را می دهد که ۲۰۰۰ کیـــلومتر آن طرف تر در عمـــان هســتیـد. با توجه خاص کشور آذربـایجان به صنـــعت گردشگری حالـــا سفــر به آذربــایــجـــان آســان تر از هر زمان دیـگـری است.

توریـسم در این کشور هنوز هم تازگــی دارد، به طوری که وقتـی وارد ارگ باکو یکـــی از میــراث جهانـی ثبت شده یونســـکو شوید، ایـن حس به شمــا دسـت می دهــد که ایـن کاخ قرن پانـــزدهـــمــی شروانــشاهان و محــیط اطراف آن همـه اش متــعـــلق به شمـاســـت.

 

استــپـــانـتـــسـمــیــنـــدا، رشــته کوه قفــقاز، گرجسـتـان

سفــر به خاطــر: پیـــاده روی طولانی در امتداد مرز شرق و غرب

بعــد از چندیـــن دهـه قرارگیری خارج از دیــد و ذهـــن برای اکثر گردشگران که بخــشی از ایـــن موضوع به خاطر زیـرساخت های ضعـیف و بخـــشی به خاطر کشــمـکش های مداوم با روسیــه بود، ایــن جمـهوری سابق شوروی حالا در حال سرمـــایـه گذاری روی صنـــعـــت گردشــگـری است و مسافـــرانــی که از مسـیــرهـــای کوهستــانــی شلوغ در آلپ یا باغ های انـگور قابل دســـتـرســـی تنـــهــا از طریــق رزرو در فرانــسه خسـتـه شده انــد را به خود جذب می کنـد. بهتـریـــن راه برای مشـاهـده تنوع زمین های این کشور کوچک از طریق مسـیرهای کوه پیمــایی آن اسـت، که از کوهســـتـــان های قفــقــاز بزرگ می گذرد که اروپا را از آســـیـــا جدا می کنـد.

شهـــر دره ای اســـتـپـــانـتسمـینـدا را به عنوان مبــدأ خود در نظــر بگیریــد، و سفـــر کوه پیـمایی خود را با حرکت به سمت کلیــســای قرن چهــاردهــمـــی گرگتـــی تریـــنیـتی آغاز کنـیــد، که در ارتفـاع بیـش از ۲۰۰۰ کیلومتری چشم انـدازی تماشـایی از منـــاظر اطـــراف، به ویژه قله مرتـفـع قازبـــگـــی ارائه می دهـــد.

 

پانــاما سیــتی، پاناما

سفــر به خاطـر: محـلـــه های مسـتــعـمـــراتــی سنــگــفــرش شده

بعد از افتــتـاح موزه BioMuseo در سال ۲۰۱۴ که توسط فرانـــک گری معمـــار معــروف طراحی شده اســت (و سالـــگــرد ۱۰۰ سالــگــی کانـال آبـــی معروف ایـن کشور)، وضعیت سفــر به پانـــاما سیتی به طور مداوم بهـــتـــر شده اســـت. امـــروز، ایــن پایـــتـخـــت کنـــار اقــیـــانوس به عنوان مرکزی اقـــتصـــادی با دورنـــمــای درخشـــان از برج های شیـشه ای و فولادی به عنوان رقــیــبی برای شهــر میـامـــی عرض انـدام کرده است. برای گردش و آشنـایی با حال و هوای شهر به محله Casco Viejo سر بزنید، شهری مربوط به دوره استعمار که کمـتر از ۳ کیـــلومتـــر از کانال پانـامـا فاصلــه دارد، و نمـایــش های دیــر وقت شبانه در کلـاب های موسیقـی را نیـز از دسـت ندهیـد.

 

مانـــیـل، فیــلـــیپــین

سفــر به خاطر: غذاهــای با کیـفــیت و خوشمزه

مانــیـــل برای مدت زمـان طولانـــی شهری توقفــگــاهی برای مسافران در راهــشـــان به برخی از بهـتریـن جزایر جهــان بوده اســت: پالاوان، پالـائو، سیبو، بوراکـای. ولی در سال های اخیر، غذاهـا و خوراکی آن محـبوبیـت زیادی پیــدا کرده، که تا حد زیـــادی به خاطر تاریخ ایـن کشور به عنوان قلـــعــه ای برای استــعـمـــارگــران اســپــانـیایی، آمریکایــی و ژاپــنی است. در یک روز طولانـی، می توانیـــد طعم غذاهـای خوشمــزه در قدیمـی تریـــن محـله چیــنی ها در جهان، یاکـــیـنـــیــکو (yakiniku) در رســتوران های ژاپـــنـــی در محلـه «توکیو کوچک»، چیچــارون (chicharron) در شهــر کزون سیتی، و غذاهـــای ایرانی در شهـــر ماندالویونگ را بچشیــد.

سرآشـــپـــزهـای مطرح بین الــمللی که علاقمنـــد هســتند شهــرت خود را در آســیـا گستــرش دهـــنــد نیز در اینــجا هسـتنـــد: ویلـیام ماهی، سرآشــپز سابـــق رســتوران دو ستاره Spondi، دو سال پیش به فیـلـــیـــپــیــن آمد و هنوز آنجا را ترک نکـرده اســت؛ کارلو هوئرتا اچگـــارای غذاهای کشور پرو را در ایـنجـــا محبوب کرده اســت؛ و رســتوران Gallery Vak خوزه لویس چلــه گونزالـــز اخیراً در رتبـــه ۳۵اُم فهـــرست پتـجــاه رســتوران برتر آسیـا قرار گرفت. برای علــاقـمندان به غذا، زمـــان بازدیـــد از پایـــتخت فیلـیـپـین همین حالـاسـت.

 

تهـران، ایـران

سفـــر به خاطــر: معــمـــاری و دیـــزایـن

یعـد از لغو تحــریم ها در سال گذشــته و ورود ایران به عصــر جدیـدی از روابـــط تطـبـــیقـی در سطــح بیـــن الــمــلی، گردشـگران آمـریـــکــایی و اروپایـــی کم کم در حال سفـــر به کشور هســـتند. هر چنــد، بعــد از آن ممــنوعیت های سفر از سوی دونالـد ترامـپ ریـیس جمـهور آمــریکـا پیــش آمد، و در نتیجه اخذ ویزای ایــران برای آمــریـــکایــی ها دشوارتر شد. ولی مسافران از دیگر نقـاط جهان همـــچنـــان در حال سفر به ایـــران هستــنـــد، و در مورد تهـران، بیـشتر آن ها به خاطــر معـــماری آن از ایـــن شهـــر دیـدن می کنــنــد.

پل طبیعت نمـــادی از شیوه جدیــد زندگی در پایتـــخت اســت: ایــن سازه در سال ۲۰۱۴ ساخــته شد و با رستوران ها و کافه هایــی که در اطراف آن برپــا شدنــد، تبدیل به پاتوقی پرطرفـــدار شده اسـت. از جمـــلــه مکــان های مدرن و تاریـخــی که عاشـــقان معـــمـاری حتماً بایـد از آن ها دیدن کنــنــد می توان به خانــه چرخان شریفـی ها، اقـــامــتـــگاه اسکــی بارین در رشـــتـه کوه های الـبـرز که از کلبه های اســکیمویی ایگلو الهــام گرفـتـه شده، و کاخ باشـکوه قرن نوزدهـمــی گلــســـتان اشــاره کرد.

 

مونتـه ویدئو، اروگوئه

سفــر به خاطــر: معـماری کلـاسـیـک و هنر متـرقی

پایــتـــخت اروگوئه در کنــار دریا محــل زندگی تقریبــاً نیمــی از جمـعــیــت این کشور اســت، و همـــزمـــان کلـاســیــک، متنوع، سرزنده و خواب آور اســت. مونته ویدئو شهـری غنـی از لحـــاظ فرهنگی اسـت که موسیقی، پرفورمــنس و هنـــرهای مخـتــلـف همـه در آنـجا جریان دارد: تئاتر Teatro Solis را از دســـت ندهیـــد، که اسـبـــاب و اثـــاثـیــه، مجـســـمه ها و نقـاشی های آن حســی از داخـل عمــارتـی قرن نوزدهــمــی را تداعــی می کند. موزه ملــی هنرهای تجـسمــی که در سال ۱۹۱۱ گشــایش یافت، بزرگتـریـن کلکــســیون آثـــار هنـــرمــندان اروگوئه ای را دارا اســت. برای خریـد سوغاتـی به مغـــازه های عتـیـــقـــه فروشی در محـله Ciudad Vieja سر بزنیــد. در هر کدام از سواحل بکــر ایـــن شهــر می توانــیـــد احـسـاس آرامش کنـــیـد، و خودتان را فقط محـــدود به یک ساحل نکنیــد.

 

ساحل مونته نگـرو، مونتـه نگـــرو

سفـــر به خاطـر: شن و ماســـه های آرام

مونتـه نگـــرو کشوری کوچک است که در سال ۲۰۰۶ از صربسـتــان اعـلام اسـتقـلـال کرد و کل جمـعــیـت آن کمـــتر از جمـــعـــیـــت شهـر اسـتـکهلـــم سوئد است. هر چقـــدر اندازه ایـــن کشور کوچک است، منـــاطق شنــی و موج سواری آن فراوان اســـت. لرد بایـــرون شاعـــر معروف انـگلـیســـی زمـــانـی در مورد خط ساحـلی این منطـــقه نوشت، «در هنــگام خلـقت سیاره ما، زیـــبـــاترین ترکـــیــب زمیـن و دریا در کنار دریـای مونتـــه نگـــرو اتـــفــاق افتـــاد.» و به نظــر می رســد این شاعر معـروف تنهـــا کســـی نیســـت که چنـــین اعـتقادی داشـت: در طول سال ها، خطوط ساحــلــی شیب دار، سواحل خلوت، و دهـکــده های زیـبا و تاریـــخـی این کشور افراد معــروفی همــچون مریـــلین مونرو و سوفیــا لورن که به دنبال منــاطـــق آرام و کم جمعیت بوده اند را به سمـــت خود کشانـــده اســت. خلــیـــج منــحــنـــی کوتور بازدیــدکـــنــنــدگــان را به یاد دریاچـــه کومو و فوردهـای نروژ می اندازد که از بنــاهای ترکـیه ای و یونانـــی تشـــکـــیل شده است.

کمــی به سمت جنوب، شهــر بودوا که پر بازدیـــدتـــریـن مقـصد گردشگری در ایـن کشور اســـت، جمـــعـــیــت را به خاطـــر منطـــقـه شهـــر قدیـم، خیابــان های سنگ مرمـــری، دیوارهای ونتــی و زنــدگـی شبانــه (که به همـــین خاطر به آن لقـب «میـــامی مونته نگـرو» داده انــد) به سمـــت خود می کشاند.

 

اولان باتور، مغولســـتان

سفـر به خاطـــر: طبـــیـــعت وحشـی و پایــتـــختی که ترسی ندارد که صدا را تا آخریـــن درجـه زیـاد کند

سبـزدشت های وسیـــع و خالی مغولستـان مدت زمــانی طولانـــی است که شجاع تریـــن مســـافـــرانی که به دنبـــال چالشی فیـزیـــکی هسـتند، یا کســانی که به یادگـــیری در مورد مردم عشــایر علاقــمــنـــد هســتـنـد، را جذب کرده است. انگیزه مشـترک مسافـران، اشـتیـاقی برای غرق شدن در فرهنگـی جدید و مناظـــر طبیـعی شگــفت انــگــیـــز اســت. امـروز، ایـــن کشور هنوز هم به قدری خلوت اسـت که که به نظرتـــان می رســد تمـام آن متــعلق به خودتان است. اردویی به سمت کوه های آلتـــای را تجـربه کنید؛ یا از دریاچه های کم تراکـم ترین کشور جهان از نظــر جمــعـیتـــی دیــدن کنیــد.

با ایـن که اولان باتور پایـتخــت ایـن کشور برای مدت های زیـــادی تحـت نظـــر یک رژیـم منــزوی کمونیـســـت از دســـترس بقــیه جهـان خارج بود، حالـــا شرایط جدیــد و هیـجـان انگیـــزی پیــدا کرده است. نسـل جوان موسیقـی سرزنده زیــرزمـــینــی ایـجاد کرده که از هیـپ هاپ تا ایـــنـــدی راک گرفــته و موسیـقــی های سنــتـی و الکترونیک پاپ را شامـــل می شود. شهرهایــی که در میـــان انقلــابی خلـــاقانـه قرار دارند ایــن روزها بســـیـار کم هســـتــنــد، پس فرصت دیدن اولان باتور از نزدیـــک را از دســت ندهید.

 

جزایر فارو

سفـر به خاطـر: تجربـه ای نو از فرهنـــگ نوردیـک

جزایر فارو به شکـــل های گوناگون، مقـــصد جدیـــد گردشـگـری کشورهـــای نوردیک اســـت. توده ای از ۱۸ جزیــره صخره ای و آتـشــفـــشــانی بیـن کشورهـای ایســلــند و نروژ و در اقـــیـــانوس آتـلـانـــتیــک شمـالـی، که در عمـل بخـــشــی از دانمـارک ولی خودمــخـــتـار است. ایـــن مجمـــع الجـزایر تا حد زیــادی مثـــل همسایه هایـــش دارای یکــی از بی ثبات ترین شرایط آب و هوایـی در جهـــان اســـت (صخــره های شیب دار، آبشـار، خطوط ساحلی ناهـموار، دره های پوشیــده از چمـن و فیوردهای قابــل توجه را تصور کنـیـــد).

علـی رغــم جمـــعــیـــت ۵۰ هزار نفـــری ایــن مجمع الـــجزایـــر، فرهنـــگ موسیقی آن دارای ارکـستــر سمــفونی و پنــج فســـتـیوال موسیــقی اسـت که در فصل های مخـــتــلــف برگـزار می شود. حتی اگـر نمی توانیــد از فســتیوال های موسیقـــی جزایـــر فارو دیـــدن کنیــد، کوهپیـمایی و بازدیـــد از فانوس های دریــایی در دهـــکــده نولسوی و همـــچـنیـن قایـــقـرانی در دریاچـــه سورواگسواتـن می تواند تجربه ای به یاد مانـدنی باشد.

 

یانگون، میــانمــار

سفر به خاطـــر: تحول معــمـاری

یانگون از روستــای ماهـــیگـــیــری قرن یازدهـــمی تبـــدیل به پایـــتخــتـــی مســتعمـــراتی شده اســـت؛ و حالا، ایــن شهـر بزرگـتـــرین و مهــم تریـــن مرکــز تجـاری ویتــنــام اسـت. ترکیبـــی پر انـرژی از بازارهـــای سنتی، رشـــد سریع و مدرن و زیــرسـاخــت های دوره اسـتــعمار (ایـــن شهر بیشتــریـــن تعـداد ساختمـــان های دوره استـــعــمـــار در کل ناحـیه را دارد) در یانگون دیــده می شود. مکـان های تاریــخی از جملـه شوئداگون پاگودا در بالــای تپه ها که مقدس ترین مکان بودایـــی اسـت و تقریـباً از هر نقـــطــه ای از شهر قابـل دیــدن است، اســـتوپای ۲ هزار ساله و طلاکـــاری شده سوله پاگودا، موزه ملی میانـــمار و محلــه رنــگارنــگ هندی های شهر، همـگـــی ارزش بازدید دارنـد. ایـن پایـــتـــخـــت به سرعت در حال توسعـه اســت. آســمان خراش ها در حال افزایــش هسـتنـــد، ولی تلـاش بسیـــاری نیـز برای حفـــظ فرهـنگ آن وجود دارد.

 

چنــای و پوندیــچری، هنـــد

سفــر به خاطر: شهــرهای ساحلــی بکر

معـــمولاً مسـافران کمـــی از ساحــل جنوب شرقـی هنـد بازدیـد می کنند، و ترجـیــح می دهـند به سواحـل گوا در غرب، یا خانه ای قایقـی در آب های آرام کرالــا سر بزنـنـــد. با ایـــن حال در سال های اخیـر، ساحـل دیـگر این کشور نیـز به تدریج مسافـران را جذب پویایــی خود کرده اسـت. ایـــالت بزرگ تامـیـــل نادو به آســـانـی از طریــق شهر مستـعمـــراتـی چنـای (سابقـاً مادراس) قابل دستــرس اسـت، که در آنجا می توانـید قلعـــه سفـــید و باشــکوه سنـــت جرج ساخته شده در سال ۱۶۴۴ و همـــچنین معــبد قرن هفدهـــمی کاپالــیشوارار را ببیـــنید، نمونه ای شگفـت انگــیـــز ار معــماری دراویدی. یک ساعـت و نیم به سمت جنوب، بنـاهای سنگـی بزرگ قرن هفــتمــی ماهابالی پورام در کنـار ساحل بیـــانــگر رویدادهــایـی از مهـابـهاراتا افـسانه ای اســـت.

دو ساعــت دیگر به جنوب بروید تا مدتی را در پودوچری (سابقاً پوندیچـری) سپـــری کنیـد، مکـــانــی که زمـــانی قلـب هنــد فرانــسوی بود. اگـر مناظــر این منـطـــقه به نظرتـــان آشـنا آمـد، به ایـــن خاطـر اسـت که کل فیـلم «زنـــدگـــی پی» به کارگـردانــی آنگ لی در اینجا فیلــمـــبـرداری شده بود.

 

نوسی مانگابـــه، ماداگاسکار

سفـــر به خاطـــر: بزرگـتریــن ماجراجویی ممکــن که تا به امروز نداشـتـــه اید

ساحل جنوب شرقی آفـریقا، ماداگـاســکــار، به خاطـــر انـزوای جغرافیـایـی اش محل سکونت مخــلوقاتــی اســـت که هیـچ جای دیـــگری روی زمـیــن وجود ندارنـــد. لمورها با چشـم های برآمـده، قوربــاغــه های شب تاب، و خفـــاش برگ بیـــنــی از جملـــه ایــن حیوانــات هســـتنـــد. بیــشـتــر این جزیـــره که در جنـــگــل های انــبوه پوشیـــده شده هنوز هم در عمـل غیر قابل ورود اسـت. ولی به لطف هتـل های تازه ای که در آنـجــا ساخـــتــه شده، ایـن منـطـــقــه هم اکـــنور قابل دسـتـرس تر از همــیـشه اســـت. برای اینـــکه حس دنیای گمـشده را پیـــدا کنیـد، از نوسی مانــگــابـــه شروع کنـیــد، جزیره ای که تنـــهــا با قایـق می توان به آنــجا سفـــر کرد و در آنـــجــا به دنـــبـــال آی-آی، یکـــی از عجیب ترین حیوانــات روی زمــیــن، بگـــردیــد.

 

سایر مطالب مرتبط با سفر و گردشگری را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
گوزن زرد ایرانی

گوزن زرد ایرانی

غار یخی چما

غار یخی چما

باغ پرندگان در جزیره کیش

باغ پرندگان در جزیره کیش

موزه نظامی کاخ سعدآباد

موزه نظامی کاخ سعدآباد

سکونتگاه جن‌ها

سکونتگاه جن‌ها

سرای مشیر

سرای مشیر

منارجنبان اصفهان

منارجنبان اصفهان

زیگورات مادر معابد ایران

زیگورات مادر معابد ایران

بازار قیصریه

بازار قیصریه

زیباترین و جذاب ترین مقاصد تفریحی در دنیا

زیباترین و جذاب ترین مقاصد تفر...

ساحل جاینت کجاست؟!

ساحل جاینت کجاست؟!

قلعه رودخان را می‌شناسید؟

قلعه رودخان را می‌شناسید؟

نارین قلعه

نارین قلعه

سرو ابرکوه، سروی 4500 ساله

سرو ابرکوه، سروی 4500 ساله

غار چال نخجیر در استان مرکزی

غار چال نخجیر در استان مرکزی

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/04/09 , 07:54
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده