تقویت حافظه با یک روش ساده از فیثاغورث

1396/12/16
70 188 0
تقویت حافظه با یک روش ساده از فیثاغورث

اگر شما مغز خود را به طور منظم آموزش ندهید، ممکن است دچار مشکلاتی در سنین بالا شوید. در ادامه قرار است آکسان پلاس راه ساده‌ای را از زبان دانشمند بزرگ «فیثاغورث» به شما معرفی سازیم که با کمترین تلاش می توانید بیشترین نتیجه را دریافت نمایید.

 

باید هر شب قبل از خوابیدن، هر چیزی که در روز برایتان اتفاق افتاده است را مرور کنید و تا آنجایی که ممکن است بخاطر بسپارید. با استفاده از این کار می‌توانید جزئیات بیشتری را به یاد بیاورید و برای مثال اگر عینک خود را فراموش کردید، بدانید که آن را روی سینک گذاشته‌اید یا روی میز.

 

از صبح شروع کنید. چه چیزهایی بعد از بیدار شدن مشاهده نموده اید؟ و بدین روال پیش بروید و تا انتها ادامه دهید و تمام جزئیات را به یاد بیاورید. اولین کسی که به او سلام دادید چه کسی بود؟در مترو کنار چه کسی نشستید؟و... می‌توانند برای افزایش هوش شما موثر باشند و با گذشت زمان بهتر و بهتر خواهد شد. با انجام این کار ، پس از روز اول شما شگفت‌زده خواهید شد که چگونه این راه می‌تواند در شما تاثیر بگذارد و اگر شما این کار را کاملا انجام دهید می‌توانید در 3 روز بهبودی را احساس نمایید و شروع به پیشرفت خواهید کرد .

 

فیثاغورث و شاگردانش از این تکنیک در هر روز صبح استفاده می‌کردند و اما در مد و آرایشرن امروز، تاثیر یادآوری کارهای روزمره قبل از خواب می‌تواند باعث افزایش هوش و تقویت آن به مرور زمان شود. ما در روز این کار را انجام نمی‌دهیم، چرا که وقت کافی نداریم، بنابراین نمی‌توانیم درست متمرکز شویم و ثانیا چون که این کار توسط مغز انجام می شود می‌تواند هر گونه مشکل در ارتباط با بی خوابی را رفع نماید .

 

با استفاده از انجام مکرر و کامل این کار می‌توانید ساده‌تر و روان‌تر هر اطلاعاتی را به خاطر بسپارید، اعم از نام‌ها ، شماره تلفن و... . همچنین با انجام این کار زمان کمتری برای یادآوری کاری که انجام داده‌اید ، صرف خواهید کرد.

 

سایر مطالب مرتبط با سلامت روان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/07/01 , 12:53
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده