ماهاتما گاندی و 10 نکته برای تغییر جهان

1397/01/04
332 1,429 1

همانطور که می‌دانید ماهاتما گاندی نیازی به معرفی ندارد و در هند، نام او همراه با نام افراد مقدس تلفظ و یاد می‌شود، زیرا کل دنیا می‌دانند که او کشور خود را در سال 1947 با بی نیازی بریتانیا رهبری کرد. با آکسان پلاس همراه باشید.

 

ماهاتما گاندی و 10 نکته برای تغییر جهان

در ادامه این مطلب 10 نکته‌ای که از نظر ماهاتما گاندی می‌توانند جهان را تغییر دهند را بیان خواهیم کرد.

 

اگر می خواهید جهان را تغییر دهید، ابتدا باید خود را تغییر دهید.

در صورتی که بتوانید ذهن خود را تغییر دهید، احساسات و اعمال شما تغییر پیدا خواهند کرد و به لطف این کار کوچک ولی پر زحمت و تاثیرگذار می‌توانید دنیای اطراف خود را تغییر دهید. با تغییر در شخصیت و ویژگی‌های فردی خود می‌توانید کارهایی که در گذشته حتی به آنها فکر نکرده بودید را هم انجام دهید و بتوانید در محیط و یا جهان خود تغییراتی ایجاد نمایید.

 

هیچ کس بدون رضایت و موافقت من نمی‌تواند به من صدمه بزند.

در واقع احساسات و واکنش‌های شما، می‌توانند روی شما موثر و تاثیرگذار باشند. ممکن است که در شرایط مختلف، الگو رفتاری متفاوتی داشته باشید ولی در برخی مواقع خودتان می‌توانید انتخاب کنید که چگونه فکر کنید، چگونه برداشت کنید و... . شاید اینکه بخواهید خود را کنترل کنید، فورا رخ ندهد و نتوانید به آن فردی که اکنون در حال تصور آن هستید، دست یابید اما به تدریج متوجه می‌شوید که هیچ کس به اندازه خود شما نمی‌تواند شما و احساسات شما را کنترل کند.

 

نبخشیدن نشانه ضعف است و بخشش از نشانه‌های قدرت فردی می‌باشد

امکان‌پذیر نیست که بتوان فرد بد اخلاق را با بد اخلاقی آرام کرد و همانطور که در مورد دوم اشاره کردیم، خود شما می‌توانید انتخاب کنید که چگونه با فرد یا اشخاص مورد نظر خود برخورد کنید. شما تنها زمانی معنای این جملات را خواهید فهمید که بتوانید از آنها استفاده نمایید و مفید بودن و تاثیرگذاری این موارد را در خود مشاهده نمایید. اگر شما بتوانید احساس بخشندگی را در خود ایجاد نمایید، فکرتان آزاد خواهد شد و می‌توانید بر روی کارهای دیگر تمرکز نمایید.

 

تنها یک تجربه شخصی از هزاران هزار تجربه خارجی با ارزشتر باشد.

کارهای محدودی هستند که بدون انجام دادن هیچ حرکتی انجام می‌شوند. همانگونه که ماهاتما گاندی گفت، می‌توانید در استدلال به دنبال آرامش باشید یا در بی‌نهایت خواندن و آموختن می‌توانید احساس کنید که در حال پیشرفت کردن هستید. اما در عین حال ممکن است نتیجه کارتان صفر باشد و یا خیلی کوچک باشد و با این وجود نباید سست شوید و باید به راه خود ادامه دهید. بنابراین برای رسیدن به آنچه که می‌خواهید و آرزوی آن را دارید، باید تلاش کنید و تمرین زیادی برای آن کنید. با خواندن کتاب‌های مختلف، فقط دانش به شما منتقل می‌شود، نه مهارت و باید پس از خواندن کتاب‌های مختلف، بتوانید از نتایج آنها استفاده نمایید.

 

من نمی‌خواهم آینده را پیش‌بینی کنم و تنها می‌خواهم از خودم در زمان حال مراقبت کنم.

بهترین راه برای مقابله بر مقاومت‌های داخلی خود که باعث جلوگیری از عمل، حرکت و پیشرفت ما می‌شوند، زندگی کردن در زمان حال می‌باشد. اگر در زمان حال زندگی کنیم و درباره کارهایی که در آینده ممکن است رخ دهند و یا ندهند، نگران نباشیم، می‌توانیم به کارهای فعلی خود برسیم و بیشتر روی آنها متمرکز شویم و آنها را به بهترین نحو مدیریت نماییم.

 

من اعلام می کنم که یک فرد معمولی هستم و مانند انسان‌ها اشتباه می‌کنم ولی تنها فرق من این است که اشتباهاتم را می‌پذیرم و به عقب برمی‌گردم.

زمانی که شروع به ایده‌آل‌سازی خود با افراد اطراف خود می‌کنید، سعی می‌کنید که خود را از آنها جدا نکنید و تماما در این فکر هستید که نباید آن شخص را از دست دهید و این چنین موقعیتی برای شما ایجاد نخواهد شد زیرا آنها بهتر از شما هستند. این تنها یک اشتباه است و آن فرد نیز همانند شما یک انسان است و می‌توانند تصمیم بگیرد، فکر کند و بهترین موارد را انجام دهد. بنابراین به خاطر داشته باشید که همه ما انسان هستیم و می‌توانیم در هر زمان ممکن و غیرممکن دچار اشتباهاتی شویم و بدانید تنها فرق انسان در این است که برخی فکر می‌کنند و به آن عمل می‌کنند و برخی دیگر نه فکر می‌کنند و نه عمل می‌کنند و گروه آخر تنها فکر می‌کنند و هیچ اقدامی برای انجام دادن آن نمی‌کنند.

 

ابتدا متوجه نیستید و اطرافیان به شما می‌خندند و به مبارزه با شما می‌پردازند ولی تنها پیروز این مسابقه شما هستید.

با گذشت زمان، مقاومت خود را نسبت به اطراف خود بیشتر و بیشتر نمایید. گرچه ممکن است محیط اطراف شما نامناسب باشد. اگر مقاومت درونی نداشته باشید، می‌تواند به راحتی شما را تخریب سازد و از پیشرفت و موفقیت شما جلوگیری کند. کاری را که واقعا عاشق انجام دادن آن هستید، پیدا کنید و انجام دهید. این کار می‌تواند علاقه و امید را درون شما زنده کند که در نهایت باعث موفقیت شما می‌شود. یکی دیگر از کارهایی که توانست ماهاتما گاندی را موفق و قوی کند، داشتن استقامت و مقاومت داخلی وی و طرفدارانش بود که باعث موفقیت و آوازه او شد. همچنین یکی از دلایلی که ما نمی‌توانیم به خواسته‌های خود برسیم، این است که با یکبار شکست از ایده و کار خود پشیمان می‌شویم و از آن دست برمیداریم ولی در واقعیت نباید این گونه باشد و باید بتوانیم با هر شکستی، به پیروزی نزدیک‌تر شویم. بنابراین باید برای رسیدن به خواسته‌های خود هم زمان و هم مقاومت داشته باشیم تا بتوانیم به آن دست یابیم.

 

من فقط ویژگی‌های خوب در مردم را مشاهده می‌کنم. من فرد بی‌گناهی نیستم و به همین دلیل روی اشتباهات دیگران تمرکز نمی‌کنم.

به طور کلی هر شخصی درون خود هم خوبی دارد و هم بدی و این تنها خود شخص است که می‌تواند تصمیم بگیرد که کدام یک را انتخاب کند. با انتخاب فقط خوبی، می‌توانید زندگی ساده و زیباتری نسبت به بقیه داشته باشید و این زندگی بسیار لذت بخش‌تر خواهد بود.

 

شادی زمانی است که به آنچه که فکر می‌کنید برسید و آن را کاملا انجام دهید.

یکی از بهترین راه‌ها برای بهبودی مهارت‌های ارتباطی، این است که شما باید رابطه صمیمانه و صادقانه با شخص مقابل داشته باشید. همچنین هنگامی که افکار، کلمات و اقدامات شما با یکدیگر هماهنگ شوند، قطعا بدانید که در این لحظه، زندگی برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود و احساس قدرت و رضایت کامل از خود خواهید داشت. اگر شما واقعا یک فرد صادق باشید، مردم همیشه در تب و تاب شنیدن حرف‌های شما هستند و برای شما شخصیت قائل هستند، ولی در غیر این صورت همیشه از شما فرار می‌کنند و به هیچ وجه حاضر به شنیدن حرف‌های شما نمی‌باشند. اما اگر شما در حرف یه چیز بگویید و در عمل چیزی دیگر، اعتماد خود را در میان مردم از دست خواهید داد.

 

توسعه و گسترش دادن، یکی از قوانین زندگی و موفقیت می‌باشد

شما در هر حالت و وضیعتی می‌توانید مهارت‌های خود را بهبود دهید، عادت‌های خود را تغییر دهید و یا می‌توانید دید خود را نسبت به هر چیزی تغییر دهید. همچنین شما می‌توانید یک درک عمیق‌تر از طبیعت و جهان اطراف خود به دست آورید. برای رشد و توسعه، تنها باید تلاش کرد و قبل از تلاش، تمام جوانب را در ذهن خود تصور نمایید تا در پایان کاری که انجام داده‌اید، پشیمان نشوید. گاندی نیز حرفی خوب دیگری زد و آن این بود که از دیدهای قدمی و گذشته خود دفاع کنید و اگر احساس کردید که اشتباه است از آن چشم‌پوشی نمایید.

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
کامنت کاربر
صابر
1398/04/29 , 14:04

مطلب عالی ای بود. عاشق این گاندی هستم. دوستان پیشنهاد میکنم حتماً زندگی نامشو بخونین.

پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
قوانین مقاومت در کسب و کار و زندگی

قوانین مقاومت در کسب و کار و ز...

چرا همه موفق می شوند و من نمی شوم؟

چرا همه موفق می شوند و من نمی ...

5 دلیل نداشتن دوست

5 دلیل نداشتن دوست

دلیل موفقیت زنان شاغل در خانه‌داری

دلیل موفقیت زنان شاغل در خانه‌...

برنامه‌ریزی در بحران مالی

برنامه‌ریزی در بحران مالی

موانع موفقیت چیست؟!

موانع موفقیت چیست؟!

رسیدن به حداکثر کارایی با 10 روش مدیریت

رسیدن به حداکثر کارایی با 10 ر...

اشتباه مدیریتی زنان

اشتباه مدیریتی زنان

موفقیت به شیوه گرنت کاردون

موفقیت به شیوه گرنت کاردون

برای داشتن زندگی شاد، به این نکات توجه کنید!

برای داشتن زندگی شاد، به این ن...

عادت‌های غلط و موانع موفقیت زنان

عادت‌های غلط و موانع موفقیت زن...

عمارت 123 میلیون دلاری بیل گیتس

عمارت 123 میلیون دلاری بیل گیت...

آشنایی با 15 راز زبان بدن انسان‌های موفق

آشنایی با 15 راز زبان بدن انسا...

آیا باید حاضر به جواب باشیم؟

آیا باید حاضر به جواب باشیم؟

نکاتی طلایی برای شایسته و لایق به نظر رسیدن!

نکاتی طلایی برای شایسته و لایق...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/02/27 , 09:48
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده