مناسب‌ترین هایلایت صورت با رنگ پوست

1397/01/23
580 2,967 0

همانطور که می‌‌دانید کانتور و هایلایت، دو تکنیک مهم برای زیباتر نشان دادن ویژگی‌های چهره در گریم صورت هستند. طبیعتاً این تکنیک‌ها برای هر فرد بسته به بافت و استخوانبندی صورت متفاوت است. اگر قصد دارید یک آرایش حرفه‌ای انجام دهید، قبل از انجام هرنوع کانتور یا هایلایت صورت باید ابتدا فرم صورت خود را به خوبی بشناسید. سپس بر اساس رنگ پوست خود و تن رنگی که مایل به اجرای آن هستید، رنگ کانتور و هایلایت صورت خود را انتخاب کنید. در خصوص هایلایتر جالب است بدانید، رنگ هایلایت «طلایی» و «رز گلد» در فصل‌های گرم سال کاربرد بیشتری دارد. در ادامه این مطلب از آکسان پلاس انواع مدل‌های بافت صورت و تکنیک‌های کانتور و هایلایت بیان خواهد شد.

 

مناسب‌ترین هایلایت صورت با رنگ پوست

در واقع هایلایت کردن یکی از بخش‌های اصل کانتور به شمار می‌رود. اما با توسعه ترفندهای جدید آرایشی، اکنون می‌دانیم که هایلایت می‌تواند به تنهایی هم به کار رود. هایلایت صورت استفاده از مواد روغنی، شاین، یا حتی مات مانند کانسیلر است، که به کمک آن نقاط برجسته صورت شما، یا مناطقی مانند زیر چشم‌ها که شما تمایل دارید برجسته‌تر دیده شوند را روشن می‌کند. در اجرای یک هایلایت صحیح صورت، معمولاً از کانسیلر یا هایلایتری استفاده می‌شود که دو درجه از رنگ پوست شما روشن‌تر باشد تا تغییری که ایجاد می‌شود کاملاً ملموس باشد.

 

به طور کلی بیشتر خانم‌ها رژ لب، ریمل یا کانسیل را وسیله آرایشی محبوب و ضروری روزمره خود می‌دانند، اما کمتر کسی از اهمیت و تاثیر هایلایت آگاه است. هایلایت کردن یکی از بخش‌های اصلی کانتور به شمار می‌رود اما با توسعه ترفندهای جدید آرایشی، حال می‌دانیم که هایلایت می‌تواند به تنهایی هم به کار رود. هایلایت کردن نه تنها باعث برجسته‌تر شدن نقاط خاص چهره مثل گونه‌ها و زیر ابرو می‌شود بلکه باعث روشن‌تر شدن صورت و پوشیده شدن نقاط تیره و سایه‌ها در پوست هم می‌شود. اما هایلایت کردن روش و ترفند خاص خود را دارد که اگر درست انجام نشود نتیجه جالبی نخواهد داشت.

 

تفاوتی ندارد که هایلایت کردن را به عنوان مرحله آخر کانتور انجام دهید یا این که بخواهید از تکنیک استراب کردن و تنها با کمک هایلایت چهره خود را روشن و برجسته کنید، در هر صورت یک روش مشخص و صحیح برای هایلایت کردن وجود دارد که باعث می‌شود چهره شما درخشان، سه بعدی و جذاب به نظر برسد. همان‌طور که می دانید هایلایت تنها روی قسمت‌های خاصی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد که عبارتند از بالای گونه‌ها، زیر ابرو، روی تیغه بینی، وسط پیشانی، روی چانه و بالای لب که برای هر فرم و شکل صورت ممکن است کمی تغییر در این بخش‌ها لازم باشد. اما اگر یک روش سریع برای این کار می‌خواهید که بتواند جایگزین کانتور کامل شود باید این ترفند را اجرا کنید:

 

برای این کار میانه صورت را در نظر بگیرید، این بخش از وسط ابرو، روی بینی و بالای لب می‌گذرد، هایلایت کردن این بخش از چهره بدون دست زدن به خطوط افقی صورت باعث می‌شود صورت شما کشیده‌تر به نظر برسد بدون آن که نیازی به کانتور کردن داشته باشید.

 

در نتیجه تنها با هایلایت کردن سه نقطه صورت یعنی وسط پیشانی، روی بینی و بالای لب در کمترین زمان می‌توانید چهره‌ای جذاب‌تر داشته باشید. تفاوتی ندارد که از چه نوع هایلایتی برای این کار استفاده کنید، فقط باید رنگ هایلایتی که به کار می‌برید با رنگ پوست شما هماهنگی داشته باشد. اما فراموش نکنید که هایلایت‌های کرمی و مایع باید با انگشت روی صورت زده و محو شوند و تنها برای انواع پودر آن است که به برس نیاز دارید.

 

انتخاب بهترین رنگ هایلایت متناسب با رنگ پوست

نوع هایلایت شما «مایع، کرمی یا پودری» بستگی به سبک آرایش شما و میزان مهارت شما در انجام این کار دارد، اما رنگ هایلایت باید متناسب با رنگ پوست شما انتخاب شود و یکی دو درجه از رنگ اصلی پوست روشن‌تر باشد. اگر رنگی که انتخاب می‌کنید با این معیار متناسب نباشد، آرایش شما غیرطبیعی به نظر خواهد رسید. پس در اولین گام باید بدانید که میزان تیرگی و روشنی پوست شما در چه حد است، سپس بر اساس تقسیم‌بندی زیر رنگ هایلایت مناسب برای خودتان را انتخاب کنید.

 

در صورتی که پوست روشن یا خیلی روشن دارید احتمالا فکر می‌کنید طیفی روشن‌تر از رنگ پوست شما وجود ندارد که بخواهید از آن برای هایلایت کردن استفاده کنید. شاید تصور شما درست باشد و رنگی که روشن‌تر از پوست شما باشد و در طیف رنگ‌های پوست قرار بگیرد موجود نباشد، به همین دلیل باید از طیف رنگ‌های پوست خارج شوید و سراغ رنگ‌هایی بروید که طیف نقره‌ای و حتی رنگ‌هایی مثل یاسی خیلی روشن در خود دارند. به خصوص اگر ته رنگ پوست شما سرد باشد. می‌توانید از طیف‌های مرواریدی هم برای هایلایت استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که راز موفقیت در کاربرد این طیف از رنگ‌ها، استفاده خیلی کم از آنها است که تنها برقی از آن هایلایت را به جا بگذارد نه این که حالتی خمیری و مشخص پیدا کند.

 

در صورتی که پوست شما روشن و مایل به متوسط است و به اصطلاح در دسته پوست‌های گندمی قرار می‌گیرید احتمال این که رنگ هایلایت خود را خیلی روشن یا خیلی تیره انتخاب کنید، وجود دارد و برای جلوگیری از این اشتباه باید سراغ رنگ‌هایی بروید که طیف «هلویی» یا «رز گلد» با کمی براقی در خود دارند. این رنگ‌ها هم طیف سرد در خود دارند و هم طیف گرم و فرقی نمی‌کند ته رنگ پوست شما گرم باشد یا سرد، با استفاده از این رنگ‌ها کمی گرمی و جذابیت به چهره شما اضافه خواهد شد، بدون آنکه به نظر برسد بیش از حد تلاش کرده‌اید. با انتخاب این طیف رنگ چهره شما ظاهری طبیعی خواهد داشت و هایلایت شما خیلی روشن یا تخت به نظر نخواهد رسید.

 

در صورتی که پوست شما در میانه طیف‌های رنگ پوست قرار می‌گیرد یعنی تیره‌تر از گندمی و مایل به زیتونی است، باید از رنگ‌های خیلی روشن و مرواریدی برای استفاده به عنوان هایلایت اجتناب کنید. چون این رنگ‌ها نه تنها تاثیری در زیبایی چهره شما ندارند بلکه حالتی خاکستری و مصنوعی هم به آن می‌دهند. شما باید سراغ رنگ‌هایی بروید که ته رنگ گرم و ملایمی دارند، مثل صورتی روشن یا هلویی که با طیف رنگ صورت شما هماهنگ هستند و به آن گرمی و درخشش طبیعی و دلپذیری می‌دهند.

 

در صورتی که رنگ پوست شما از طیف متوسط فراتر رفته و در دسته رنگ‌های تیره قرار می‌گیرد، باز هم احتمال خطا کردن و استفاده از هایلایت خیلی روشن برای شما زیاد است. به طیف اصلی رنگ پوست خود نگاه کنید و سعی کنید دو تا سه درجه روشن‌تر از آن را تصور کنید. این رنگ همان رنگی است که شما برای هایلایت کردن نیاز دارید، حال اگر این رنگ کمی براقی هم در خود داشته باشد چهره شما روشن‌تر و درخشان‌تر خواهد شد. افرادی که پوست زیتونی و تیره دارند باید سراغ رنگ‌های طلایی یا برنزه برای هایلایت کردن بروند. این رنگ‌ها با حالتی طبیعی و جذاب باعث برجسته شدن پوست شده و به آن گرما و درخششی زیبا می‌دهند.

 

در صورتی که رنگ پوست شما در انتهای طیف های رنگ پوست قرار می‌گیرد، دست شما برای انتخاب رنگ هایلایت باز است و حتی از کرم پودرها و کانسیلرهای معمولی هم می‌توانید به عنوان هایلایت استفاده کنید. اما بهتر است سراغ رنگ‌هایی بروید که طیف طلایی یا مسی با کمی براقی در خود دارند، البته این براقی نباید از حد مشخصی فراتر برود چون باعث می‌شود چهره شما خاکستری و مصنوعی به نظر برسد و هایلایت اثر مناسب و مثبتی روی چهره نداشته باشد.

 

سایر مطالب مد و آرایش را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
طرز آرایش از جوانی تا پیری

طرز آرایش از جوانی تا پیری

آرایش مناسب برای مهمانی غیر رسمی

آرایش مناسب برای مهمانی غیر رس...

پوشیدن لباس برای کوچک نشان دادن شکم

پوشیدن لباس برای کوچک نشان داد...

علت ایجاد استریا در زنان و درمان آن

علت ایجاد استریا در زنان و درم...

تاریخچه‌‎ای از کیف دستی

تاریخچه‌‎ای از کیف دستی

چند روش خانگی برای براق شدن موها

چند روش خانگی برای براق شدن مو...

نکات آرایشی برای زیبایی عکس

نکات آرایشی برای زیبایی عکس

زیبایی را در خانه تجربه کنید

زیبایی را در خانه تجربه کنید

دلیل زیبایی زنان بدون آرایش

دلیل زیبایی زنان بدون آرایش

بدون آفتاب و سولاریوم برنزه شوید

بدون آفتاب و سولاریوم برنزه شو...

چگونه ماندگاری عطر و ادکلن را افزایش دهیم؟!

چگونه ماندگاری عطر و ادکلن را ...

ست کردن لباس سرمه‌ای

ست کردن لباس سرمه‌ای

رفع سیاهی دور چشم

رفع سیاهی دور چشم

دوران بارداری و نکات آرایشی آن

دوران بارداری و نکات آرایشی آن

چگونه لکه لوازم آرایش را از لباس پاک کنیم؟!

چگونه لکه لوازم آرایش را از لب...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/06/28 , 08:45
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده