شناخت شخصیت فرد با توجه به عادت‌ها

1397/01/24
92 564 0

معمولا به علت عادت‌های خود فکر نمی‌کنیم و تقریبا بی‌اراده آنها را انجام می‌دهیم و عادت کرده‌ایم آنها را رفتارهای عادی تلقی کنیم. اما دانشمندان ادعا می‌کنند که عادت‌های ما می‌توانند چیزهای زیادی از قسمت‌هایی از شخیصت ما را لو بدهند. احتمالا همان قسمت‌هایی که سعی می‌کنیم پنهان کنیم. با آکسان پلاس همراه باشید.

 

شناخت شخصیت فرد با توجه به عادت‌ها

نخوردن غذاهای ارگانیک!

افرادی که غذاهای مضر و آلوده را نمی‌خورند و غذاهایی را انتخاب می‌کنند که کیفیت بالایی داشته و بدون هورمون و سم و... هستند، بیشتر گرایش دارند که دیگران را قضاوت کنند! این افراد معمولا حس نوع دوستی کمتری دارند و نسبت به دیگران بسیار ذهنیت‌گرایانه برخورد می‌کنند.

 

سرپرست تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، نتایج را اینگونه توضیح می‌دهد: افراد فکر می‌کنند کار خوبی انجام داده‌اند و حالا این حق را دارند که غیر اخلاقی عمل کنند. اینطور تصور کنید که شما باشگاه می‌روید، مایل‌ها می‌دوید و بعد از آن فکر می‌کنید که می‌توانید شکلات یا ساندویچ بخورید.

 

در مورد افرادی که غذاهای ارگانیک می‌خورند نیز همینطور است. این اشخاص به خودشان بابت تغذیه‌ی درست، امتیاز می‌دهند و بعدا این امیتاز را برای رفتارهای غیر اخلاقی و غیر اصولی خود خرج می‌کنند!

 

استفاده از سولاریوم!

به طور کلی بیشتر افراد نسبت به تاثیرات منفی برنزه کردن آگاهی دارند و این باعث شده از تعداد اشخاصی که از سولاریوم استفاده می‌کنند کم شود. اما همچنان هستند کسانی که مرتبا به این اتاقک‌ها می‌روند و به گفته‌ی دانشمندان تمایل این افراد به برنزه شدن زیر نور مصنوعی نشان می‌دهد آنها اعتیادهای دیگری نیز دارند!

 

مثلا چنین افرادی شش برابر دیگران مستعد الکلی شدن هستند و سه برابر بیشتر در معرض دچار شدن به اختلال عاطفی فصلی یا "seasonal affective disorder" قرار دارند.

 

استفاده از دوش آب سرد!

طبق نظر دانشمندان، معمولا افراد با تغییر دمای آب دوش، هیجانات خود را تعدیل می‌کنند. مثلا هر چه فرد بیشتر زیر دوش آب گرم بماند، یعنی بیشتر احساس تنهایی می‌کند. در مورد آنهایی که دوش آب سرد می‌گیرند چطور؟

 

تحقیقات نشان می‌دهد این افراد سرسخت، خودمحور و لجوج هستند و عقاید دیگران را نمی‌پسندند. چنین اشخاصی می‌توانند به نظرات متفاوت گوش دهند اما هرگز با آنها موافق نخواهند بود.

 

استفاده از کیسه‌های پلاستکی چند بار مصرف!

زمانی که کیسه‌های پلاستیکی چند بار مصرف به بازار آمد و خیلی زود رایج شد، بعضی از افراد خوشحال و راضی بودند که این کیسه‌ها جای کیسه‌های کاغذی را گرفته است. در این مورد هم درست مانند طرفداران غذاهای ارگانیک، افرادی که احساس می‌کنند بابت کارهای خوبی که انجام می‌دهند صاحب امتیازاتی می‌شوند، اغلب غذاهای ناسالمی مانند چیپس و شکلات و نوشابه و... می‌خرند.

 

سرپرست این تحقیقات توضیح می‌دهد، مشتریانی که با کیسه‌های پارچه‌ای خرید می‌کنند، فکر می‌کنند با این کار مراقب محیط زیست هستند و بنابراین این حق را دارند که خوراکی‌های خوشمزه اما ناسالم بخرند! ارتباط عجیبی است، نه؟!

 

بهره بردن از ایمیل!

در واقع "Mail Box" فرد می‌تواند گویای جنبه‌هایی از شخصیت او باشد. آنهایی که هرگز ایمیل‌های جدید را نادیده نمی‌گیرند و به عبارتی دیگر آنها را مرتب می‌کنند، حذف می‌کنند و یا در اسرع وقت جواب می‌دهند، عاشق این هستند که امور را تحت کنترل خود داشته باشند.

 

اگر کسی به ندرت پیام‌ها را بعد از خواندن پاک می‌کند، علامت کمال‌گرایی اوست. این آدم نیاز به احساس امنیت دارد و همه چیز را نگه می‌دارد. آنهایی که ایمیل‌ها را نخوانده رها می‌کنند و حذف می‌کنند، باهوش‌ترند. زیرا می‌فهمند که خواندن این نامه‌ها چیز مفیدی برای آنها ندارد و ترجیح می‌دهند وقت خود را برای آنها تلف نکنند.

 

تعداد لایک‌ها در فضای مجازی!

چندی پیش دانشمندان کشف کرده‌اند که شما می‌توانید از لایک‌های فیس‌بوک و... بفهمید نگرش‌های سیاسی و مذهبی و سطح هوش یک نفر چگونه است. این مطالعه جهت بهبود متدهای فروش غذاهای گوناگون صورت گرفت اما محققان این را هم دریافتند که لایک‌ها، نوعی وقت تلف‌کنی و سستی و علامتی از تنبلی هستند.

 

آنهایی که می‌توانند مثلا احساس نگرانی یا مخالفت خود را تنها با یک کلیک ابراز کنند، نسبت به سایرین بی‌تحرک‌تر و مسامحه‌کارتر هستند. این اشخاص در واقع دست به هیچ تلاشی نمی‌زنند.

 

مصرف غذاهای تلخ!

به طور کلی همه ما کسانی را می‌شناسیم که قهوه را بدون خامه و شکر دوست دارند. دانشمندان ادعا می‌کنند افرادی که دوست دارند قهوه را کاملا سیاه و خالص بنوشند، احتمال اینکه دچار اختلالات روحی یا روانی باشند بیشتر است! مثل قاتلان زنجیره‌ای! طبق نتایج بدست آمده، تمایل به مزه‌های تلخ می‌تواند علامت این باشد که فرد یک «سایکوپث» است.

 

ضمنا افرادی که عاشق آبجو و ودکا و سایر نوشابه‌های غیر شیرین هستند، بیشتر احتمال دارد که رفتارهای سادیسمی یا خودشیفتگی از خود بروز دهند! این اشخاص ممکن است ریاکار و تهی مغز و خودخواه باشند و از رنج دیگران لذت ببرند.

 

سایر مطالب مرتبط با سلامت روان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
چگونه جنون آنی را شناسایی کنیم؟!

چگونه جنون آنی را شناسایی کنیم...

روش ژاپنی برای کاهش استرس

روش ژاپنی برای کاهش استرس

بهبود قدرت حافظه با روش‌های کاربردی

بهبود قدرت حافظه با روش‌های کا...

جایگاه افسردگی در مغز کجاست؟!

جایگاه افسردگی در مغز کجاست؟!

راه دور کردن افکار منفی

راه دور کردن افکار منفی

چگونه هنگام خواب استرس را از خود دور کنیم؟!

چگونه هنگام خواب استرس را از خ...

پیشگیری از زوال عقل

پیشگیری از زوال عقل

زندگی شخصی را شخصی نگهدارید

زندگی شخصی را شخصی نگهدارید

روشی ارزان برای درمان افسردگی

روشی ارزان برای درمان افسردگی

مواد غذایی برای درمان افسردگی

مواد غذایی برای درمان افسردگی

چگونه با افکار منفی مقابله کنیم؟!

چگونه با افکار منفی مقابله کنی...

درمان استرس و اضطراب با روش خانگی!

درمان استرس و اضطراب با روش خا...

آقایون در چه ساعاتی دگرگون می‌شوند؟!

آقایون در چه ساعاتی دگرگون می‌...

مهم‌ترین روش درمان وسواس فکری چیست!؟

مهم‌ترین روش درمان وسواس فکری ...

آلزایمر چه مردانی را تهدید می‌کند؟!

آلزایمر چه مردانی را تهدید می‌...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/02/27 , 09:12
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده