قانون موفقیت 5 ساعته

1397/02/10
40 560 0

در واقع فرقی نمی‌کند چند سال دارید، اهل کجا هستید یا حرفه شما چیست!!! همه ما در یک ویژگی مشترک هستیم: «میل به موفقیت». بعضی افراد شب و روز کار می‌کنند، اما هیچ موفقیتی نصیبشان نمی‌شود. نه وضعیت مالی بهتر می‌شود و نه به دانششان افزوده می‌شود؛ اما چطور می‌توانیم فردی موفق باشیم و به بیشترین بهره‌وری دست یابیم؟ با آکسان پلاس همراه باشید.

قانون موفقیت 5 ساعته

برخی مواقع به گوشمان می‌رسد فلانی در شغل خود ترفیع گرفته یا خودرو و خانه‌ای گران قیمت خریده است. از خودمان می‌پرسیم چرا ما هیچ پیشرفتی نداریم و تغییری در زندگی‌مان حاصل نمی‌شود؟ اگر شما همچنین زندگی‌ای دارید، لازم است برنامه‌ریزی و قوانین زندگی خود را تغییر دهید. خیلی از افراد موفق دنیا از یک قانون 5 ساعته استفاده می‌کنند که زندگی آنها را به پیشرفت رسانده است. از جمله این افراد موفق می‌توان به «بیل گیتس»، «اپرا وینفری» و «مارک زاکربرگ» اشاره کرد.

 

برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی و دست‌یابی به موفقیت و پیشرفت، همواره در حال یادگیری باشید. حتی وقتی که سرتان شلوغ است و کارهای روزانه خود را به سختی انجام می‌دهید، باز هم یادگیری را رها نکنید. بهتر است 5 ساعت در هفته را به یادگیری اختصاص دهید. پس در 5 روز کاری، روزی یک ساعت به یادگیری بپردازید. در این زمان تمام حواس خود را جمع کنید و نگذارید چیزی تمرکزتان را از بین ببرد. یادگیری باعث جوان شدن مغز می‌شود و با این کار به پیشرفت بیشتری خواهید رسید. 5 گام زیر را برای یادگیری بپیمایید:

 

داشتن مطالعه

در واقع تمام افراد موفق به مطالعه کردن عادت دارند. با مطالعه می‌توانید به معلومات خود بیافزایید. پس هر هفته برای خود برنامه ریزی مطالعاتی داشته باشید. برنامه بریزید و هر روز چند صفحه یا یک بخش از کتابی را بخوانید. البته می توانید در هنگام ترافیک و در مسیر رسیدن به سرکار به کتاب های صوتی گوش دهید. بیل گیتس یک کتاب خوان حرفه ای است که هر ساله بیش از 50 جلد کتاب می خواند و مطالعه را عامل اصلی پیشرفت خود تلقی می کند.

 

استفاده و انعکاس آموخته ها

انعکاس چیزی که آموخته اید از اصلی ترین بخش یادگیری است. با مطالعه کردن، اطلاعاتتان بیشتر می شود و چیزهای جدیدی یاد می گیرید. اگر فقط بخواهید حجم زیادی از اطلاعات را بدون هدف در ذهن خود نگه دارید، به هیچ دستاوردی نمی رسید و فقط از یادگیری مهارت های جدید باز می مانید. پس از اطلاعات خود استفاده کنید و آن ها را با دیگران به اشتراک گذارید، باید داده های به دست آمده از طریق مطالعه را به اطلاعات و سپس به دانش تبدیل کنید.

 

بهره‌‌‌گیری آزمون و خطا

بسیاری از محصولات و دستاوردها، نتیجه آزمون و خطا هستند. آزمون هایی که در طی آن ایده‌های جدید و ناب به دست می آید. البته این تنها مختص دانشمندان و مخترعان نیست، بلکه هر ایده‌ی جدیدی سبب رشد و شکوفایی می شود. اگر خانه‌دار هستید در آشپزخانه غذاهای جدید بپزید و در آشپزی به ایده‌های نو برسید. در محل کار روش های جدیدی را برای انجام کارهای خود امتحان کنید و از این طریق به زندگی تان شادابی و نشاط دهید.

 

تفاوت کار کردن با یادگیری

در واقع باید بدانید کار کردن با یادگیری فرق دارد. ممکن است هفته‌ای 40 ساعت کار کنید و به این احساس برسید که در مسیر پیشرفت و موفقیت قرار دارید. خیلی خوب است که با انگیزه کار کنید اما حتماً می دانید فشار کاری فرصت رشد و یادگیری را از شما می گیرد. براساس قانون 5 ساعته، زمانی جداگانه را به یادگیری اختصاص دهید. برای آموختن مهارتی جدید اقدام کنید تا با ایجاد تنوع ذهنی، یادگیری مؤثرتری نیز داشته باشید.

 

تمرکز داشتن روی پیشرفت، نه بهره وری

بسیاری از افراد تصور می کنند وقتی بهره‌وری بیشتری داشته باشند موفق‌تر هستند، اما بهره‌وری یکی از کلیدهای اصلی موفقیت است و با یادگیری متفاوت است. شاید کارهای روزانه را به خوبی انجام دهید و در شغل خود موفق باشید، اما باید برنامه‌ای جداگانه برای پیشرفت شخصی و یادگیری در نظر بگیرید. پس بهره‌وری ارتباطی به یادگیری مهارت‌های جدید و پیشرفت شخصی ندارد.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
روش ساختن یک پروفایل حرفه ای در لینکدین

روش ساختن یک پروفایل حرفه ای د...

روش متقاعد کردن دیگران

روش متقاعد کردن دیگران

7 روش برای بالابردن امنیت شغلی در ایران

7 روش برای بالابردن امنیت شغلی...

هرچه ساده تر باشید موفق تر میشوید

هرچه ساده تر باشید موفق تر میش...

نکات طلایی برای رسیدن به ثروت

نکات طلایی برای رسیدن به ثروت

تمرینی برای خوش فکر تر شدن

تمرینی برای خوش فکر تر شدن

محبوبیت در محیط اجتماعی با این رازها

محبوبیت در محیط اجتماعی با این...

تکنیک های ذهنی برای مدیریت زمان

تکنیک های ذهنی برای مدیریت زما...

روش مبارزه با روزهای تکراری

روش مبارزه با روزهای تکراری

24 تکنیک حس خوب برای 24 ساعت در یک روز

24 تکنیک حس خوب برای 24 ساعت د...

بهترین روش زمان بندی و برنامه ریزی

بهترین روش زمان بندی و برنامه ...

زنان موفق چه عادتهایی دارند!؟

زنان موفق چه عادتهایی دارند!؟

روش تقویت اراده

روش تقویت اراده

آشنایی با 15 راز زبان بدن انسان‌های موفق

آشنایی با 15 راز زبان بدن انسا...

نقش ضمیر ناخودآگاه در موفقیت شما

نقش ضمیر ناخودآگاه در موفقیت ش...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/02/31 , 21:13
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده