5 دلیل نداشتن دوست

1397/02/11
228 827 0

همانطور که می دانید حتی اگر فردی منزوی باشید، داشتن دوستان لازم است. تا زمانی که مسئول روابط باشید آیا شکایت دارید که هیچ دوستی ندارید؟ ممکن است کاری کرده باشید که آنها را از خود رانده اید، بعضی مواقع دشوار است که منتقد خود باشید یا خطاهای خود را بپذیرید با این حال، این مهارتی ضروری است، حتی اگر می خواهید دوستان بیشتری داشته باشید. در ادامه این بخش از آکسان پلاس 5 علت اصلی اینکه چرا کسی با شما دوست نیست و هیچ دوست صمیمی ندارید را خواهید خواند.

 

5 دلیل نداشتن دوست

شکایت کردن همیشگی

به طور مدام شکایت کردن می تواند دلیل این باشد که چرا هیچ دوستی ندارید و افرادی که این کار را اغلب انجام می دهند شاید متوجه رفتارشان نمی شوند.همیشه ناله کردن می تواند باعث شود مردم ما را بد بینان ببینند، یا اینکه همیشه احساس کنیم قربانی شدیم. ناله کردن می تواند کاملا ما را خودخواه کند. وقتی ما ناله می کنیم، فقط خودمان مهم هستیم و خیلی بد است که به حمایت دیگران نیاز داریم.به هر حال، هر کس دیگری ممکن است از ناله شما خسته شود. شاید به این خاطر است که هیچ دوستی ندارید.

 

فراموشی بعد از ازدواج

در واقع بسیاری از مردم وقتی ازدواج می کنند، فراموش می کنند که دوستانی دارند. آن ها فقط می خواهند با همسرشان باشند و این قابل درک است. با این حال، آن ها همچنین باید فضایی را برای صرف زمان با دوستانشان نگه دارند. ممکن است دوستتان به دلیل تماس ها، و روبطی که در زمان مجردی داشته اید به شما عادت کرده باشند روابط دوستانه قابل احترام است. آیا همسرتان واقعا به تمام زمان شما نیاز دارد؟ آیا واقعا برای دوستانتان وقت ندارید؟ این مرحله پر از عشق ما را به حدی کور می کند که می توانیم افرادی را از دست دهیم که همیشه به ما گوش می دادند و زمانی که دچار مشکل می شدیم ، ما را تسلی می دادند.

 

انتظارات بالا

گاهی اوقات این اتفاق بین همسران روی می دهد. می تواند خسته کننده باشد.انتظار از نحوه برخورد دیگران در دوستی و دیگر روابط مشکل است هیچ کس به این دلیل رفتار نمی کند که ما انتظار داریم. از انتظارات که دوستی را نابود می کنند دوری کنید.

 

عزت نفس پایین

زمانی که از عزت نفس پایین رنج می برید، مشکلات بسیاری در روابط بین فردی ایجاد می شود.شاید توقع زیادی از افراد دیگر داشته باشید، یا وقتی آن طور که انتظار دارید،نمی شود ناراحت می شوید مثل وقتی که مرکز توجه نیستید.با این همه، ممکن است خودتان را ازدوستان جدا کنید، و کمتر تعامل داشته باشید، شاید حتی به خود زحمت ندهید که با آن ها برنامه ریزی کنید در پایان این دوستی پایان خواهد یافت. مهم است به یک متخصص مراجعه کنید تا کمک کند عزت نفس را بالا ببرید و برای ملاقات با افراد جدید بیرون بروید. باشگاه بروید و یا عضو گروهی که علاقه مند هستید بشوید. به شما این امکان را می دهد یاد بگیرید افراد دیگری در دنیا وجود دارند که می توانند بخشی از دایره دوستان شما را تشکیل دهند. برای ملاقات با افراد جدید آزاد باشید.

 

غیبت کردن

به طور کلی افراد زیادی وجود دارند که تمایل به شایعه پراکنی در میان دوستان دارند. این مشکل زمانی بروز می کند که آن ها به یک دوست در مورد دیگری سخن چینی می کنند. دوست خواهد فهمید شما چطور پشت سر آن ها رفتار می کنید. این نگرش همچنین می تواند باعث شود دوستان اعتماد به شما را از دست بدهند، با شما صادق نباشند، و در نهایت دوستی را برهم بزنند. در تمام روابط، اعتماد مهم است. حتما، طبیعی است گاهی درباره دوستی صحبت کنید. اما اگر این کار را تکرار کنید و به طور مداوم انجام دهید، نشان دهنده طرز رفتار منفی است . آیا این دلایل علل نداشتن دوست است؟ حتی اگر فرد بسیار منزوی هستید، داشتن دوست لازم است، زمانی که در یک رابطه هستید، دوستان خود را به یک طرف ترک نکنید. آن ها بسیار با ارزش هستند.

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
اگر تازه مدیر شده اید حتماً بخوانید

اگر تازه مدیر شده اید حتماً بخ...

علائمی برای زمان تغییر فکر!

علائمی برای زمان تغییر فکر!

روش متقاعد کردن دیگران

روش متقاعد کردن دیگران

چگونه سریع ترفیع بگیریم؟

چگونه سریع ترفیع بگیریم؟

تقویت اعتماد به نفس با راهکارهای ماندگار

تقویت اعتماد به نفس با راهکاره...

چگونگی تعطیلات افراد موفق

چگونگی تعطیلات افراد موفق

آیا شما انسان موفقی هستین یا خیر؟

آیا شما انسان موفقی هستین یا خ...

عادتهایی برای خوش شانسی

عادتهایی برای خوش شانسی

آشنایی با 30 اصل جهانی برای موفقیت در زندگی

آشنایی با 30 اصل جهانی برای مو...

روش برخورد با مشتری عصبانی

روش برخورد با مشتری عصبانی

اشتباه مدیریتی زنان

اشتباه مدیریتی زنان

12 روش خلاقیت در سال 2018

12 روش خلاقیت در سال 2018

با این نکات طلائی ثروتمند شوید!

با این نکات طلائی ثروتمند شوید...

قانون موفقیت 5 ساعته

قانون موفقیت 5 ساعته

خارج کردن محل کار از یکنواختی!

خارج کردن محل کار از یکنواختی!

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/12/12 , 05:14
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده