انسان عاقل این 5 کار را انجام نمی‌دهد

1397/02/11
12 548 0

همانطور که می دانید درک احساسات خود و قادر بودن به مقابله و کنترل آنها، توانایی ذاتی افراد باهوش است. آنها شرارت را درون خود نگاه نمی دارند و قادر هستند که از شرایط احساسی گریخته و همیشه برای حرکت رو به جلو آماده باشند. دستورالعمل شادی این افراد ، نه تنها در رفتار آنها، بلکه در کارهایی که انجام نمی دهند نیز نمایان می شود. در ادامه این بخش از آکسان پلاس 8 کاری که یک انسان عاقل انجام نمی دهد را برایتان می گوییم تا پس از این با دقت بیشتری رفتار و کردار خود را عملی کنید.

 

انسان عاقل این 5 کار را انجام نمی‌دهد

از دست ندادن فرصت اندوختن پول

به طور کلی توانایی مدیریت مالی یکی از امکانات انسان های هوشمند است. در این بخش نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد: نصب یک شیر اضافی فیلتردار، نیاز به آب تصفیه شده بطری (آب معدنی) را کم و یا از بین می برد و پول مربوط به آن اندوخته می شود. دوباره پر کردن کارتریج ها به جای خریدن مجدد یکی از آنها، پس انداز معقولی می باشد. این قسمت شامل مثال های زیادی می باشد که در صورت استفاده از آنها، اندوخته های زیادی را کسب می کنید. مهم این است که بتوانید بیشتر از چیزی که دارید و آنچه قبلا داشته اید، پس انداز و سرمایه گذاری کنید.

 

تکیه نکردن به دیگران

در واقع زمانی که افرادی در زندگی شما هستند که می توانید به آنها تکیه کنید اتفاق خوبی می باشد. اما زمانی که شما مدام روی آنها حساب می کنید، باعث ضعیف تر شدن شما می شود. شما می توانید یک ذهن خلاق و توانایی های برجسته داشته باشید و برای انجام کارها منتظر دیگران نباشید. حتی ممکن است اوایل ترس این را داشته باشید که اشتباه کنید اما ارزش امتحان کردن را دارد، تا برای همیشه این مشکل خود را حل کنید و بتوانید با ترس خود مقابله کنید.

 

اگر دوست ندارید، مخالفت کنید

"نه" یک ابزار واقعا قدرتمند است که باید از آن استفاده کرد. هنگامی که شما از پذیرش تعهدات جدید، خودداری می کنید، فرصت دارید با آنهایی که در حال حاضر در دسترس هستند، کار کنید و به نحو احسنت انجام دهید. توانایی "نه" گفتن، بیمه شما در برابر انتخابات نادرست و اشتباه می باشد. ارزش خود را بشناسید و با آنچه که دوست ندارید، موافقت نکنید. در غیر این صورت، مردم از شما سوء استفاده می کنند و شما نیز احساس خوبی نسبت به خود نخواهید داشت.

 

پا فشاری نکردن بر عصبانیت

در واقع عصبانیت و تجربه احساسات منفی پس از یک وضعیت ناخوشایند یک امر طبیعی می باشد. بنابراین ما به استرس واکنش نشان می دهیم. اما اگر یک مدت طولانی گذشته است و شما هنوز هم ناراحت هستید، به شما آسیب خواهد زد. تجمع احساسات منفی و عدم جلوگیری آن، بدین معنی است که شما به طور مداوم در حالت استرس قرار می گیرید و افراد باهوش سعی در جلوگیری از آن دارند و واکنش نشان ندادن یکی از موثرترین راهکارها برای تضمین سلامتی شما خواهد بود.

 

تکیه نکردن به شانس

در واقع "اعتقاد به بهترین ها و آماده شدن برای بدترین ها، عبارتی است که در مورد خیلی از آدم ها صدق می کند. کسانی که شانس را سرلوحه زندکی خود قرار می دهند و با این عبارت خود را گول می زنند، دست رو دست می گذارند و بیکار می مانند تا شانس و بخت و اقبال برای آنها بهترین ها را رقم بزند. اما افراد باهوش اجازه نمی دهند که زندگی آنها براساس شانس جلو برود و خود هیج کاری نکنند.

 

بر نگشتن از تصمیمات درست خود

هرکسی حق دارد انتقاد سازنده داشته باشد. این می تواتد به شما کمک کند که چرا ایده ها یا محصولات شما گاهی اوقات ایده آل نیستند. اما شما نمی توانید از چیزی که برای شما مهم است، دست بردارید. این واقعیت است که مردم، به سادگی از تجربیات شما می ترسند و می خواهند که مانع پیشرفت شما شوند. اگر می خواهید یک پروژه کسب و کار اجرا کنید یا یک مقاله ای منتشر کنید، باز خورد بیشتری بگیرید و از نظرات سازنده استفاده کنید و بر روی اشتباهات خود کار کنید اما اجازه ندهید که رویاهایتات با نظر دیگران متوقف شود.

 

زندگی نکردن در گذشته

توانایی از دست دادن یک جیز مهم برای موفقیت می باشد. اگر شما یک چیز را از دست داده اید و شکست خورده اید، پس از آن دیسک کرده اید. و سعی کردید که چیزهای بیشتری به دست بیاورید.حرکت کنید و به اشتباهات گذشه کاری نداشته باشید. اما آنها را به خاطر داشته باشید تا تکرار نشوند.

 

فرصت ندهید که حالتان را خراب کنند

به سختی می توان یک شخص را، "خوشحال" نامید. خلق و خوی، روحبه و اعتماد به نفس آن، بستگی به گذشته ای دارد که چگونه توانسته با آن کنار بیاید. شما باید حتی برای کوچک ترین موفقیت ها و پیروزی ها شادی کنید.

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
دلیل از دست دادن مداوم مشتری‌ها!

دلیل از دست دادن مداوم مشتری‌ه...

راه و روش خوش صحبت بودن!

راه و روش خوش صحبت بودن!

ترس‌هایی که باعث نابودی خلاقیت می‌شود

ترس‌هایی که باعث نابودی خلاقیت...

3 سوال کاربردی در بازاریابی

3 سوال کاربردی در بازاریابی

شانس و هوش بیشتر کچل‌ها

شانس و هوش بیشتر کچل‌ها

5 نکته طلایی در بازاریابی شبکه

5 نکته طلایی در بازاریابی شبکه

با چه کسانی نباید مشورت کنیم؟

با چه کسانی نباید مشورت کنیم؟

همین الان ثروتمند شوید، فردا دیر است

همین الان ثروتمند شوید، فردا د...

تیم کاری موفق با 5 قانون طلائی

تیم کاری موفق با 5 قانون طلائی

موفقیت به شیوه گرنت کاردون

موفقیت به شیوه گرنت کاردون

روش جهت یابی در طبیعت

روش جهت یابی در طبیعت

راه خارج شدن از حباب شخصی!

راه خارج شدن از حباب شخصی!

روش های جلوگیری از اتلاف وقت در محل کار

روش های جلوگیری از اتلاف وقت د...

10 قانون زندگی برای موفقیت

10 قانون زندگی برای موفقیت

زندگی دلخواه با 12 پیشنهاد عالی

زندگی دلخواه با 12 پیشنهاد عال...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/05/05 , 15:27
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده