امیرعباس گلاب

1397/02/15
57 340 0
امیرعباس گلاب

متولد 24 آبان 1365 در تهران می باشد. او از سن 7 سالگی موسیقی را با آواز سنتی نزد پدر خود شروع کرد. وی 14 سال بیشتر نداشت که نواختن گیتار را آغاز کرد و گرایش به سبک پاپ و راک آورد. با آکسان پلاس همراه باشید.

 

وی که دارای تحصیلات موسیقی است، برای دوره ای کوتاه نزد استاد محمد نوری شروع به کار کرد و اولین تک آهنگ خود را در سال 1386 تحت عنوان فقط برو ارائه کرد. فارغ التحصیل آکادمیک رشته موسیقی می باشد. بجز خوانندگی، آهنگسازی و ترانه سرایی نیز می کند. مدتی نزد مرحوم محمد نوری آموزش خوانندگی دیده است و از بچگی دوست داشت خواننده است.

 

پدر امیرعباس گلاب یکی از مخالفین سرسخت وی در مورد تغییر سبک و روی آوردن به سبک پاپ بود و حتی به او می گفت اگر تار و سه تار بخواهی برایت تهیه می کنم اما گیتار نه! و پدرش همچنان مخالف پاپ خواندن وی است.

 

امیرعباس گلاب می گوید: «پدرم خواننده موسیقی سنتی بود به همین خاطر من هم از هفت سالگی فعالیت موسیقی خودم را شروع کردم و تا سن 14 سالگی نه به شکل خیلی حرفه ای موسیقی سنتی کار کرده ام».

 

امیرعباس سال 87 تیتراژ سریال ستایش با ترانه ای از علیرضا آذر و ملودی امیرعباس گلاب و تنظیم سعید شمس اجرا کرد. پس از پخش آهنگ ستایش بود که امیرعباس گلاب شروع به پخش تک آهنگهای رسمی خود کرد، آهنگ هایی همچون «قدم»، «خدایا کجایی» و «هوس کردم». در پی ساخت فصل دوم سریال ستایش امیرعباس گلاب باز هم به همکاری در این پروژه دعوت شد و آهنگ سریال ستایش 2 را نیز اجرا کرد آهنگی به مراتب زیباتر با ترانه ای از مریم دلشاد، ملودی امین قباد و تنظیم سعید شمس بود.

 

امیرعباس گلاب هنوز ازدواج نکرده و مجرد است. امیرعباس گلاب به همراه حمید صفت اجرایی در تبریز داشتند که مورد استقبال قرار گرفت. باز خورد این اجرا را خبرگزاری فارس منتشر کرد. وی همچنین اجرایی زنده در برنامه ویژه شبکه جام جم اجرا کرده است. وی در حال کار بر روی آلبوم رسمی خود است.

 

امیر عباس گلاب می گوید: بعد از شروع با آقای فتحعلیان آشنا شدم و نوع نگاه من به موسیقی کمی عوض شد و بعد از آن شروع به آموزش گیتار فلامنکو کردم. بعد از آن کم کم شروع به آهنگسازی و ترانه سرایی کردم. آهنگ فقط برو اولین کار من بود و قرار بر پخش این اثر نبود. این قطعه بر اثر یک اتفاق ساخته شد و بعد از آن ها ضبط شد. چند نفری آن را شنیدند و استقبال کردند که قرار بر این شد که آن را پخش کنیم. تقریبا 10 سال پیش بود از طریق یکی از دوستان با خانمی آشنا شدم که مدتی در کما بوده است. این خانم بعد از بهبودی کامل دستخوش تغییر شده و تبدیل به یک آدم خیر شده بود. ایشان قطعه فقط برو را شنیده و با آن ارتباط برقرار کرده بودند. این شد که از من خواستند قطعه ای با چنین مضمونی بخوانم. جالب این جا است که من مدتی دچار کابوس های وحشتناکی بودم و خواب درستی نداشتم. همزمانی این اتفاق ها و آرامش نسبی که بعد از خواندن این قطعه حاصل شد، باعث شد که آن را پخش کنم.

 

همچنین امیر عباس گلاب اینگونه ادامه می دهد که: در تمام کارهایی که تا به امروز خوانده ام و از من پخش شده است، کلمه خدا وجود داشته و من قصد دارم در فضای عرفانی فعالیت موسیقی خود را ادامه بدهم و کاری به این مساله ندارم که چند نفر این حال و هوا را دوست دارند؟ موسیقی نوعی احساس است، نوعی عشق. من این موضوع را دوست داشته ام.

 

سایر مطالب حاشیه‌ها و هنرمندان و بزرگان تاریخ را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/06/04 , 05:28
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده