دوران بارداری و نکات آرایشی آن

1397/02/22
179 392 0
دوران بارداری و نکات آرایشی آن

در این مطلب از آکسان پلاس قصد داریم چگونگی حفظ زیبایی ظاهرتان در دوران بارداری را بیان کنیم. روش های درست کردن موها، ترفندهای آرایش کردن و انتخاب لباس را بیان خواهیم کرد. نباید در دوران بارداری زیبایی ظاهری تان را به خاطر زیبایی حس مادرانه فراموش کنید. فقط کافی است سراغ روش های مطمئن و کمی متفاوت تر بروید.


تنوع دادن به موها بدون استفاده از رنگ

از مدل های خیلی کوتاه استفاده نکنید. بلندی مو در دوران بارداری باید حداقل تا روی شانه باشد. چهره خانم ها به خاطر تغییر حالت های دوران بارداری گرد و پُرتر از حد و اندازه های معمول به نظر می آیند. بنابراین بهتر است به هیچ قیمتی زیر بار چتری گذاشتن نروید. درست است که این روز ها چتری گذاشتن دوباره در میان خانم ها باب شده و به قولی مد روز است اما چتری، صورت را گرد و در نتیجه پُرتر نشان می دهد. به طور کلی موهای خیلی کوتاه برای خانم های باردار توصیه نمی شود. بهتر است بلندی مو های تان را تا روی شانه در نظر بگیرید. بخشی از مو ها را از دو طرف گوش همراه با موهای قسمت جلو به سمت بالا ببرید و طوری که روی سرتان کمی پف داشته باشد آن را با استفاده از یک کلیپس یا حتی کش مهار کنید. کشیدن مو ها از بالا کمک می کند چهره شما کشیده تر به نظر بیاید. ریختن بخشی از مو ها روی شانه ها هم به کوچک تر به نظر آمدن چهره شما کمک می کند.

 

مصرف رنگ مو در دوران بارداری می تواند برای کودک که البته هنوز جنین است، مشکلی ایجاد کند. فقط کافی است سراغ روش های مطمئن و اتفاقا متفاوت بروید. مثلا اینکه به جای ایجاد تغییر با استفاده از رنگ، با کوتاه کردن مو ها و البته انتخاب مدل هایی که با چهره تان همخوانی بیشتری دارد این تغییر را ایجاد کنید. برای رسیدن به این همخوانی یک راهنمای کلی اما کاملا ساده وجود دارد: برای نرمال و کشیده شدن صورت باید موهای خود را از دو طرف گوش به سمت عقب محکم بکشید و ثابت کنید. قسمت جلوی موی تان را هم از سمت پیشانی رو به بالا حالت دهید تا صورت شما از حالت گرد خارج شود. اگر پیشانی بلندی دارید موی جلوی سرتان را به یک سمت حالت دهید و اگر پیشانی تان کوتاه است مو های تان را روبه بالا جمع کنید

 

موهای خود را خرد نکنید، چون خرد کردن موها حجم بیشتری به سر شما می‌دهد. در نتیجه چهره شما را درشت نشان می دهد. انتخاب مدل هایی که روی سر صاف و تخت قرار می گیرند، می تواند گزینه مناسبی برای خانم های باردار باشد. صاف کردن مو ها یکی از گزینه هایی است که می توانید روی آن حساب کنید البته بهتر است خیلی سراغ فرق وسط نروید، چون فرق وسط چهره شما را پهن تر می کند، اما موهای صاف با فرق کج یکی از گزینه های ساده و در عین حال شیکی است که می توانید روی آن حساب کنید. در این حالت بهتر است از آرایشگرتان بخواهید تا پایین مو های تان را کاملا صاف و یک دست کوتاه کند. البته یک مدل هم کوتاه کردن پایین مو ها به صورت نوک تیز است.

 

 

برای تغییر بیشتر می توانید از هایلات هم استفاده کنید. با توجه به اینکه در این روش خطر تماس مواد شیمیایی با کف سر کم است، نسبت به رنگ، روش مطمئن تری است. البته از آنجا که قرار است شما تمام تلاش تان را به کار ببرید تا صورت تان کشیده و لاغر به نظر بیاید، بهتر است هایلایت سوزنی را انتخاب کنید.

 

داشتن صورتی آراسته

زکاوت شما در نرمال کردن صورت های گرد و پف کرده در اثر بارداری است. بنابراین آرایش تان هم باید طوری باشد که حالت صورت تان را از گرد بودن خارج کند و طوری باشد که صورت تان لاغرتر، کشیده تر و بیضی به نظر بیاید. برای رسیدن به این هدف باید به عنوان زیرساخت آرایش تان، سراغ کرم پودرهایی با پایه صورتی بروید، چون این رنگ پف صورت را کمتر می کند. استفاده از رنگ های روشن برای آرایش صورت های گرد و پف اآلود اصلا توصیه نمی شود. بنابراین بهتر است تا جایی که امکان دارد سراغ رنگ های روشن نروید. احتمالا یکی از مشکلات شما در دوران بارداری پف چشم های تان است.

 

برای مهار پف صورت، قبل از شروع آرایش از کمپرس آب گرم استفاده کنید. در این شرایط بهتر است چشمان خود را خیلی کم آرایش کنید. اگر چشم های شما درشت است، اصلا خط چشم نکشید و فقط پلک های بالا و پایین را ریمل بزنید. اما اگرچشم های شما خیلی درشت نیست یک خط چشم شکسته البته کاملا باریک و رو به بالا بکشید. در این حالت بهترین رنگ سایه برای چشم های تان رنگ های تیره مثل خاکستری تیره و دودی است. بهتر است سایه حالت تیز و رو به بالا داشته باشد.

 

برای مهار حالت پف آلود چشم های تان باید خیلی کم سایه بزنید. رژگونه تان را از روی استخوان گونه روبه بالا تا نزدیک چشم تان بکشید و با مهارت خطوط آن را روی صورت تان محو کنید. در این حالت یک رژ لب با رنگ گرم مثل قرمز یا نارنجی برای کشیده نشان دادن صورت شما یک انتخاب مناسب است. بهتر است ابرو های تان را رو به بالا و به صورت خطی بردارید و به آن حالت شکسته یا گرد ندهید تا گردی صورت تان کم شود.

 

معمولا بینی خانم ها در دوران بارداری پف می کند و بزرگ تر از همیشه به نظر می آید. اما جای نگرانی نیست. با استفاده درست از کرم پودر می توانید این مشکل را برطرف کنید. اگر بینی کشیده شما بلندتر از همیشه شده فقط کافی است در نوک بینی از کرم پودری که 2 درجه تیره تر از پوست تان است، استفاده کنید. اگر هم بینی شما پف کرده و کج و پرانحنا به نظر می آید از یک کرم پودر تیره در کناره های بینی و یک رنگ روشن تر در وسط بینی استفاده کنید و خطوط ایجاد شده این دو رنگ را روی بینی تان کاملا محو کنید.

 

سایر مطالب مد و آرایش را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
عکاسی مد یا فشن

عکاسی مد یا فشن

رنگ کردن ابرو

رنگ کردن ابرو

خطرات کاشت مژه را جدی بگیرید

خطرات کاشت مژه را جدی بگیرید

آرایش چشم‌های درشت

آرایش چشم‌های درشت

روش های مراقبت از موهای وز و فر

روش های مراقبت از موهای وز و ف...

نکاتی درباره تیپ مردان قد کوتاه

نکاتی درباره تیپ مردان قد کوتا...

روش خانگی ساخت کرم شتر مرغ

روش خانگی ساخت کرم شتر مرغ

پوست گندمی را چگونه آرایش کنیم؟!

پوست گندمی را چگونه آرایش کنیم...

ماسک زعفران

ماسک زعفران

تشخیص عطر تقلبی

تشخیص عطر تقلبی

نکته های خرید طلای عروسی

نکته های خرید طلای عروسی

باورهای غلط آرایش و زیبایی!

باورهای غلط آرایش و زیبایی!

ماسک دور چشم خانگی

ماسک دور چشم خانگی

نکات مهم برای انتخاب کت مردانه

نکات مهم برای انتخاب کت مردانه

بدون دکلره مو را روشن کنید

بدون دکلره مو را روشن کنید

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|فروشنده عصاره زعفران|بهترین عصاره زعفران|قیمت عصاره زعفران|دنیز|آترینا|زعفران دنیز|زعفران آترینا|افشره زعفران|افشره زعفران آترینا|افشره زعفران دنیز|پودر زعفران|پودر زعفران آترینا|پودر زعفران دنیز
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
با «فین پلاس

با «فین پلاس "Phyn Plus"» مصرف آب را کنترل کن...

1396/10/30
به تازگی گجت «فین پلاس "Phyn Plus"» از کمپانی تازه تاسیس بلکین در نمایشگاه "CE 2018"معرفی شده است. دستگاهی پ...
کامنت کاربر
نظر شما
1398/08/24 , 23:23
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده