میخواهم یک کارمند نمونه شوم

1397/02/25
19 582 0

از ویژگی های یک کارمند موفق، داشتن انگیزه است. کارمندان خوب افرادی هستند با انگیزه که همواره برای رسیدن به موفقیت در تلاشند. البته آنها فقط برای موفقیت خود تلاش نمی‌کنند، بلکه به موفقیت و هدف شرکت نیز توجه دارند و موفقیت شرکت را موفقیت خود می‌بینند. با آکسان پلاس همراه باشید.

میخواهم یک کارمند نمونه شوم

آنها در تلاشند تا تجارت شرکت را نیز به موفقیت برسانند. یک شرکت با داشتن یک تیم خوب می‌تواند به اهداف و موفقیت‌هایی که در ذهن دارد دست یابد. البته این موفقیت دست یافتنی نیست مگر با تلاش تمامی کارمندان آن شرکت. اگر فردی به عنوان یک کارمند فقط به موفقیت خود اهمیت دهد سخت در اشتباه است زیرا موفقیت تمامی کارمندان آن شرکت در گرو موفقیت شرکت است.

به نظر شما ویژگی های یک کارمند موفق چیست؟ چگونه می‌توان یک کامند موفق شد؟ در اینجا قصد داریم تا به بیان ویژگی های یک کارمند موفق بپردازیم. ویژگی هایی که هم باعث پیشرفت کارمندان خواهد شد و هم پیشرفت شرکت.

 

۱.حس همکاری دارند.

از ویژگی های یک کارمند موفق می‌توان به حس همکاری اشاره نمود. یک کارمند نمونه همیشه سعی در حل مشکلات کاری دارد، هم مشکلات خود، هم مشکلات سایر همکاران و هم مشکلات شرکت. بنابراین اینکه اعضای یک تیم و شرکت در حل مشکلات به هم کمک می‌کنند نشانه‌ای بر موفق بودن آن شرکت است.

 

۲.تشنه موفقیت هستند.

یک کارمندان خوب و موفق همیشه تشنه موفقیت است. یک کارمند نمونه سعی دارد تا از فرصت‌های کاری به درستی استفاده کند و کار خود را توسعه دهد. بهره گیری از فرصت‌ها برای ارتقا و پیشرفت، از ویژگی های یک کارمند موفق است. بهره گیری درست از فرصت‌های کاری بر میزان تجربیات و مهارت‌های افراد می‌افزاید.

 

۳.افرادی فعال هستند.

یکی دیگر از ویژگی های یک کارمند موفق، فعال بودن در انجام کارهاست. کارمندان خوب همیشه برنامه ریزی دقیقی برای انجام کارهای خود دارند و وظایفشان را به درستی انجام می‌دهند.

 

۴.مدام در حال یادگیری هستند.

کارمندان نمونه تشنه علم و یادگیری هستند. این افراد مدام در حال افزایش میزان علم و دانش و یادگیری مهارت‌های جدید هستند. اتفاقات متفاوت و فرصت‌های به وجود آمده در سازمان می‌تواند برای کارمندان آموزش‌هایی را به همراه داشته باشد. یادگیری از ویژگی های یک کارمند موفق است.

 

۵.دارای انگیزه هستند.

کارمندان خوب همیشه آماده انجام کار و فعالیتند و برای انجام کارها نیز انگیزه دارند. این انگیزه بسیار به آنها کمک خواهد کرد تا بتوانند در کارهایشان بیشتر پیشرفت کنند. کارمندان با انگیزه افرادی موفق هستند زیرا با علاقه کار می‌کنند.

 

۶.روابط عمومی خوبی دارند.

داشتن روابط عمومی خوب یکی دیگر از ویژگی های یک کارمند موفق است. کارمندان موفق هم با سایر کارمندان و هم با مشتریان رابطه خوبی دارند. داشتن روابط عمومی خوب در واقع یکی از مزیت‌ها و یکی از ویژگی های یک کارمند موفق است. داشتن روابط عمومی خوب باعث جذب بیشتر مشتری و در نتیجه پیشرفت بیشتر شرکت می‌شود.

 

۷.عملکرد خوبی دارند.

کارمندان نمونه همیشه به درستی کار می‌کنند و عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند. عملکرد و بازخورد خوب یکی دیگر از ویژگی های یک کارمند موفق است. کارمندان خوب همیشه سعی بر بهترین شدن دارند و سعی دارند تا کیفیت کار خود را افزایش دهند.

 

۸.مدیریت زمان دارند.

زمان برای کارمندان موفق حکم طلا را دارد به همین دلیل است که آنها بسیار آن تایم هستند. آنها همیشه فعالیت‌های خود را سر وقت انجام می‌دهند و مدیریت زمان دارند. دقت و توجه به زمان از دیگر ویژگی های یک کارمند موفق است.

کارمندان موفق همیشه کارها را اولویت‌بندی می‌کنند. البته در بحث مدیریت زمان لازم است تا کارمندان ظرفیت‌های خود را بشناسند در غیر اینصورت هرگز نمی‌توانند زمان‌ را به‌ خوبی مدیریت کنند.

 

۹.قدرت پیش بینی و پیش کنشی دارند.

منظور از داشتن قدرت پیش‌کنشی این است که به‌جای اینکه به رخدادها واکنش ‌نشان دهند، برای در دست‌ گرفتن سررشته‌ی رخدادها، ابتکار‌عمل به خرج می‌دهند و آمادگی دارند. این گونه کارمندان برای حل مشکلات پیش آمده تلاش می‌کنند، خود را دخیل می‌دانند و هر کمکی که از دستشان بر آید دریغ نمی‌کنند. این گونه افراد دست ‌دست نمی‌کنند و به‌ موقع اقدام می‌کنند.

 

۱۰.ذهن شفافی دارند.

شفافیت ذهن از مهم‌ترین ویژگی های یک کارمند موفق است. کارمندان موفق دارای ذهنی شفاف هستند و سوالاتی مختلف را در ذهن دارند:

  • چه مشکلی را باید رفع ‌کنیم؟
  • آیا مشکل قابل حل است؟
  • آیا راه دیگری برای حل آن وجود دارد؟
  • این طرح برای شرایط بحرانی قابل استفاده است یا عادی؟
  • آیا این فرآیند در عمل امکان‌پذیر است؟

کارمندانی که دارای ذهنی شفاف هستند با دیدن طرح روی کاغذ متوجه خوب یا بد بودن آن می‌شوند اما کارمندانی که ذهن شفافی ندارد پس از اینکه طرح مناسب روی کاغذ شکست خورد، متوجه آن می‌شوند. کارمندان موفق تحت ‌تأثیر اصطلاحات تخصصی قرار نمی‌گیرند، سؤال‌های درست و راه‌گشا می‌پرسند که به ریشه‌یابی مسئله کمک ‌کند، حاشیه نمی‌روند و مستقیم به اصل مطلب می‌پردازند.

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
برخورد مناسب با همکار بدرفتار چیست؟!

برخورد مناسب با همکار بدرفتار ...

روش جهت یابی در طبیعت

روش جهت یابی در طبیعت

ترفندهایی برای داشتن تفکر خلاقانه

ترفندهایی برای داشتن تفکر خلاق...

دستیابی به موفقیت با مدیریت زمان!

دستیابی به موفقیت با مدیریت زم...

دلیل شکست در زندگی!

دلیل شکست در زندگی!

تغییر سبک زندگی برای پولدار شدن

تغییر سبک زندگی برای پولدار شد...

هرچه ساده تر باشید موفق تر میشوید

هرچه ساده تر باشید موفق تر میش...

چند روش ساده برای بهتر شدن محیط کار

چند روش ساده برای بهتر شدن محی...

4 زن ایرانی، 4 اسطوره جهانی

4 زن ایرانی، 4 اسطوره جهانی

روش تقویت اراده

روش تقویت اراده

تهدید زندگی با عادتهای بد

تهدید زندگی با عادتهای بد

اتاق جداگانه مدیر چه معایبی دارد؟!

اتاق جداگانه مدیر چه معایبی دا...

جذب و حفظ مشتری با راه‌های طلائی

جذب و حفظ مشتری با راه‌های طلا...

تغییر افکار برای کسب درآمد بیشتر

تغییر افکار برای کسب درآمد بیش...

5 نکته طلایی در بازاریابی شبکه

5 نکته طلایی در بازاریابی شبکه

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/02/29 , 17:05
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده