حقایق جالب درباره ذهن

1397/03/09
488 1,434 0

علاوه بر قدرت به خاطر سپردن چیزهای گوناگون است، موارد دیگری هم هستند که کم و بیش شاید از آنها اطلاعی داشته باشید اما در ادامه در این گزارش جالب و علمی پنج حقیقت در مورد قدرت ذهن تان می بینید که احتمالا تا به حال نمی دانستید. با بخش جالب انگیز سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

حقایق جالب درباره ذهن

ذهن بخش مرموزی از بشر است که تعداد بی شماری از آدم ها قرن ها تلاش کرده اند که آن را حل کنند، و در حالی که ما قادر بوده ایم تقریبا ذره ای از آن را کشف کنیم، هنوز هم چیزهای خیلی زیادی وجود دارد که هیچ چیز از آنها نمی دانیم.

 

کسی نمی داند ذهن چیست و مغز چگونه آن را آشکار می کند

در واقع می دانیم که ذهن توسط مغز ایجاد شده، اما دقیقا نمی دانیم چگونه؟! گذشته از این ها، مغز یک بافت نرم حدودا 1300 گرمی است که در داخل یک قاب محافظ بسیار سخت قرار گرفته است. اما این 1300 گرم بافت تقریبا به هر شیوه ای، تاثیر بسیار عظیمی در زندگی ما دارد. ذهن ممکن است توسط مغز ایجاد شود، اما اغلب به طور مستقل از آن عمل می کند. واضح است که، قدرت ذهن توانایی تغییر دادن مغز را دارد.

 

تحت نظر داشتن ذهن زمانی که کار می کند

چند وقت یک بار در مورد چیزهایی که ذهن تان دائما بروز می دهد، فکر می کنید؟ اگر افکار ما صحبت کردن ذهن با خودش هستند، پس شما می توانید به راحتی به آن چه برای گفتن دارد، گوش فرادهید. این کار “خویشتن نگری” نام دارد، جدای از احساسات است، و اجازه می دهد تا به طور عینی افکاری را که دائما در حال بیان شدن هستند، مورد بررسی قرار دهیم. بهترین راه برای رسیدن به خویشتن نگری این است که روی افکار خود تامل کنید و در هنگام این کار کم ترین قضاوت ممکن را داشته باشید. وقتی این کار را بکنید، می توانید ایجاد تغییرات در ذهن و مغزتان را شروع کنید زیرا قادر هستید آن چه گفته می شود را تحت نظر داشته باشید.

 

رفتن ذهن به هر جا که دوست داشته باشد

متوجه یک فکر بسیار آزار دهنده یا عجیب و غریب شده اید که ناگهان وارد سرتان می شود؟ شاید همیشه آنها را در سر دارید. این کاملا طبیعی است و به دلیل این واقعیت است که ذهن ما اساسا نمایش بدون محدودیت سیرک است. ذهن همه ی آدم ها همین است. همه ی ما افکار دیوانه کننده، توهم، داستان ها و تصاویری داریم که در هر لحظه ای ظاهر می شوند. برخی از این ها خوب و برخی بد هستند، و در حالی که ممکن است کنترل جایی را که ذهن می رود بر عهده بگیریم، اما می توانیم تاثیری که روی ما می گذارد را مدیریت کنیم. اگر یاد بگیریم که افکار تصادفی مان را به عنوان افکار تصادفی به رسمیت بشناسیم، می توانیم آنها را به این ترتیب اتیکت دار کنیم، یا به خودمان بگوییم در مورد آنها نگران نباش!

 

توانایی سیم کشی دوباره مغز

سیم کشی مغز را می توان عوض کرد و بر حسب عادات ذهن تغییر داد، به این معنی که شما می توانید (و خواهید توانست، اگر هشیار نیستید) به معنای واقعی کلمه آن را با فکر کردن به چیزهای خاصی تغییر دهید. هر چه قدر بیش تر یه یک موضوع خاص فکر کنید، سلول های عصبی تان بیش تر عادت می کنند که به این شیوه برانگیخته شوند. هنگامی که شما بارها و بارها از نورون های خاصی استفاده کنید و از برخی نورون ها استفاده نکنید، الگوهایی می سازید که مغز شما به آنها عادت می کنند و کم کم آنها را ترجیح می دهند.

 

 

کمک به ترویج مثبت گرایی

این مورد که مغز واکنش های قوی تری نسبت به محرک های منفی در مقایسه با محرک های مثبت دارد، منطقی به نظر می رسد. چیزهایی مثل خطر، تهدید، اشتباه و مشکلات همه باعث بروز اختلال در زندگی می شوند. آنها همچنین ریلکس و راحت بودن و راضی بودند از زندگی را بسیار برای مان دشوار می کنند. اما ما می توانیم ذهن را برای تمرکز بر روی چیزهای مثبت در زندگی استفاده کنیم. و با این کار الگوهای فکری جدیدی در مغز می سازیم که باعث شوند مغز دائما به آنها توجه کند. بهترین راه برای انجام این کار به خاطر سپردن تجارب شاد و مثبت است. آنها را جلوتر از هر فکر دیگری قرار بدهید و واقعا در مورد آنها دست کم به مدت پنج ثانیه فکر کنید.

 

سایر مطالب جالب انگیز را در سایت آکسان پلاس را مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
جوجه‌ها هم هوش ریاضی دارند!!!

جوجه‌ها هم هوش ریاضی دارند!!!

نصیحیت‌های زرتشت

نصیحیت‌های زرتشت

مقاومت ساختمان بتنی و فلزی در برابر زلزله

مقاومت ساختمان بتنی و فلزی در ...

گران‌ترین نان دنیا

گران‌ترین نان دنیا

افراد چپ دست و راست دست چه خصوصیاتی دارند؟!

افراد چپ دست و راست دست چه خصو...

پله برقی برای تنبل ها

پله برقی برای تنبل ها

با عجیب‌ترین هدایای عروسی آشنا شوید!

با عجیب‌ترین هدایای عروسی آشنا...

حقیقت‌های غیرقابل باور زندگی ادیسون

حقیقت‌های غیرقابل باور زندگی ا...

از بین بردن بوی بد خودرو

از بین بردن بوی بد خودرو

آزمایش‌های موفق برای مقابله با پیری انسان

آزمایش‌های موفق برای مقابله با...

داستان موفقیت لیپتون

داستان موفقیت لیپتون

مردان خیانتکار

مردان خیانتکار

مسابقه دو گوریل ها

مسابقه دو گوریل ها

اعتیاد یک جوان به گچ

اعتیاد یک جوان به گچ

شناخت شخصیت افراد

شناخت شخصیت افراد

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/02/27 , 08:28
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده