استیون هاوکینگ و 9 راز باورنکردنی

1397/03/24
61 753 0

استیون هاوکینگ به عنوان برترین ذهن در بدنی فلج شناخته می شد و فیزیکدان بزرگ و محقق درعلم عالم وجود، متولد 8 ژانویه 1942 در بریتانیا می باشد که در روز 14مارس سال 2018 میلادی در گذشت. وی اغلب در ساخت و اثبات مفاهیم فیزیکی پیچیده برای دنیا بود تا در دسترس آنها دهد و پرمخاطب ترین اثر او، "تاریخچه مختصر زمان" بود. اگر چه هاوکینگ یک دانشمند بزرگ در زمینه های کیهان شناسی و جاذبه کوانتومی به خصوص در زمینه سیاه چاله ها ، نتوانست جایزه نوبل را دریافت کند و اما با این وجود اهداف و تصمیم او تضعیف نشدند. با این وجود ، برخی رفتارها ، ویژگی ها و... در مورد استیون هاوکینگ موجود هستند که ممکن است در مورد آنها اطلاعی نداشته باشید. با بخش جالب انگیز سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

استیون هاوکینگ و 9 راز باورنکردنی

دانش آموزی متوسط در مدرسه

این خبر شاید کمی شوکه کننده باشد، استیون هاوکینگ در دوران مدرسه خود فردی بی حال بود. ممکن است این تصور را داشته باشید که وی از همان دوران مدرسه خود در جستجوی علم و یادگیری مطالب جدید بود. در واقع زمانی که وی 9 ساله بود نمراتش جز بدترین نمرات کلاس بود و با کمی تلاش توانست نمراتش را بهبود دهد. با این وجود از همان سال های اولیه او به این علاقمند بود که چگونه ماده ها فعالیت می کنند. او در مورد چگونگی کشف این فعالیت، ساعت ها در تلویزیون و رادیو صحبت کرده است. به رغم نمره های ضعیفش، معلمان و هم کلاسی هایش این انتظار را نداشتند که او بتواند تبدیل به فردی با این شخصیت شود و در آینده بتواند نام مستعار «انیشتین» را بدست بیاورد. پدر او خواستار تحصیل او در دانشگاه آکفورد بود، اما متاسفانه نمرات استیون مقداری کم بود و تنها می توانست با کسب نمره بالا در دانشگاه بورسیه شود و وی توانست با کسب بالاترین نمره در فیزیک ، در دانشگاه آکسفورد بورسیه شود و ادامه تحصیل بدهد.

 

متنفر بودن از علم زیست شناسی

جالب است بدانید که پدر استیون از همان دوران کودکی پسرش خواستار این بود که او در زمینه پزشکی فعالیت کند و زمانیکه علاقه او به ریاضی را متوجه شد از خواسته اش دست کشید و به علاقه او احترام گذاشت. استیون با مطالعه ریاضی و فیزیک در دانشگاه آکسفورد توانست تبدیل به فردی بزرگ در علم فیزیک شود و قبل از قبولی در دانشگاه آکسفورد ، بر روی سوالات بزرگ متمرکز بود تا بتواند پاسخی برای آنها بیابد و زمانی که با علم فیزیک آشنا شد ، شروع به بررسی ذرات زیراتمی می کند.

 

عضویت در تیم قایقرانی آکسفورد

او برای اینکه از فضای انزوا و گوشه گیری دور شود، تصمیم به عضویت در تیم قایقرانی آکسفورد گرفت.حتی قبل از تشخیص بیماریاش که می توانست تمام بدنش را فلج کند ،او تصمیم بسیار جدی در فعالیت در تیم قایقرانی آکسفورد داشت و از آنجایی که رقابت در آن زیاد بود و استیون به آن بیش از حد علاقه داشت توانست در تیم قایقرانی محبوبیت زیادی بدست آورد.

 

آگاهی از زمان مرگ در سن 21 سالگی

استیون هاوکینگ نشانه های اولیه بیماری را در سن 21 سالگی در بدنش احساس کرد و بادرمیان گذاشتناین موضوع با خانواده اش ، آنها بسیار نگران شدند و در روزهای اولیه هاوکینگ بسیار ناامید شده بود و با این وجود در مهمانی کریسمس قبل از مراجعه به پزشک متخصص ، عاشق دختری به اسم "Jane Wilde" شد و بعدها با یکدیگر ازدواج کردند. یک هفته بعد از مهمانی کریسمس او 21 ساله شد و پس از دو هفته جهت درمان به بیمارستان رفت تا بتواند خبر اشتباهی بودن بیماری اش را بشنود و متاسفانه مطلع شد که به بیماری ALS مبتلا شده که بیماری نادر است و می تواند بخشی از نخاع ، مغز و سیستم عصبی را مورد حمله قرار دهد و به تدریج اعصاب حرکتی بدن را از بین می برند و ماهیچه ها را نیز سست می کنند. بعد از شنیدن این خبر هاوکینگ کاملا شوکه شد و به این فکر کرد که چرا این اتفاق باید برای او بیوفتد؟!بعد از گذشت زمان استیون با وجود همسرش جین خوشبین تر شد و به ادامه زندگی پرداخت.

 

نظریه بی حد و مرز جهان

جالب است بدانید که استیون در سال 1983 برای درک طبیعت و شکل اصلی جهان تلاش بسیاری کرد و مفاهیم مکانیک کوانتومی (مطالعه رفتار ذرات میکروسکوپی) را با نسبیت عام ترکیب کرد (نظریه های انیشتین در مورد گرانش و نحوه ی چگونگی انعکاس عناصر توده ای). این گزارش می گوید که جهان یک موجودیت محسوب می شود و هنوز هیچ مرزی ندارد.

 

جوایز و تمجیدهای زیاد

در سال 1974 او وارد انجمن سلطنتی شد و یک سال بعد از پاپ پل ششم توانست جایزه مدال طلا پیوس XI برای علومش دریافت کند و همچنین بعد از دریافت این مدال ،جایزه آلبرت انیشتین و مدال Hughes را از انجمن سلطنتی دریافت نمود.در دهه 1980 ، استیون به عنوان فرماندهی امپراتوری بریتانیا سرمایه گذاری شد و در سال 2009توانست از رئیس جمهور زمان ایلات متحده آمریکا مدال آزادی را دریافت کند.هاوکینگ در طول زندگی اش دست کم 12 مدال پرافتخاری را توانست کسب کند.

 

 

داستان کودکان

استیون با همکاری دخترش لوسی در سال 2007، توانستند تا کتاب داستان "راز کلیدی جورج در جهان"را بنویسند.این کتاب یک داستان تخیلی در مورد یک پسر جوان به اسم جورج است که در مقابله والدین خود با تکنولوژی، شورش می کند. او به همین دلیل شروع به دوست شدن با یکی همسایگان میکند که یک فیزیکدان و خبره کامپیوتر است و... .

 

اعتقاد به زندگی با بیگانگان

هاوکینگ در سال 2008 در جشن 50 سالگی ناسا اظهار داشت که با توجه به گستردگی جهان می تواند وجود حیات بیرونی را به وجود آید و امکان وجود دیگر زندگی هوشمندانه را با موجودات فضایی تایید کرد.

 

پرواز برای نجات نژاد انسان

جالب است بدانید که استیون در سال 2007 تصمیم گرفت تا باقی زندگی خود را صرف نجات نژاد انسان نماید. او توانست از گرانش صفر بهره ببرد و از صندلی چرخدار خود به همراه "Zero Gravity Corp" استفاده کند و این سرویس شامل معلق ماندن در هوا به مدت 25 ثانیه می باشد.استیون بعد از 4 دهه توانست در سال 2007 از صندلی چرخدار خود آزاد شود و این اختراع او بسیار جالب بود، اما چرا او این کار را کرد؟ با توجه به احتمال گرمایش جهانی یا جنگ هسته ایی ، هاوکینگ گفت با وجود این مسائل شاید زندگی انسان ها در فضا صورت بگیرد و امیدوار بود که این برای مردم به صرفه باشد و سفر به سایر سیارات دیگر نیز در آرزوی او بودند تا نسل انسان پایدار باشد.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
آیا شرک واقعی را می‌شناسید؟!

آیا شرک واقعی را می‌شناسید؟!

عشق و ازدواج چه تفاوتی با هم دارند؟!

عشق و ازدواج چه تفاوتی با هم د...

سنگ لعل

سنگ لعل

دلفین‌ها هم تشییع جنازه می‌کنند!!!

دلفین‌ها هم تشییع جنازه می‌کنن...

خودرو دوگانه‌سوز چه معایبی دارد؟!

خودرو دوگانه‌سوز چه معایبی دار...

دلیل خراب شدن یک رابطه

دلیل خراب شدن یک رابطه

رشد نکردن دختری از 7 سالگی!

رشد نکردن دختری از 7 سالگی!

الفبای زندگی

الفبای زندگی

ماهی اکسولوتل

ماهی اکسولوتل

خصوصیات اخلاقی با توجه به گروه خونی!

خصوصیات اخلاقی با توجه به گروه...

سنگ تورمالین هندوانه ای

سنگ تورمالین هندوانه ای

شغل‌های عجیب جهان

شغل‌های عجیب جهان

داستان موفقیت لیپتون

داستان موفقیت لیپتون

خواص درمانی و نحوه تشخیص سنگ مروارید

خواص درمانی و نحوه تشخیص سنگ م...

سرقت با جاروبرقی

سرقت با جاروبرقی

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/04/15 , 15:34
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده