چگونه حس ششم خود را تقویت کنیم؟!

1397/04/04
260 1,025 0

درک ماواری طبیع یا همان حس ششم، حسی است  که فرد به کمک حسی که وابسته به هیچ یک از حواس پنجگانه فیزیکی نیست و از طریق ذهن دریافت اطلاعات داشته باشد. با بخش سلامت روان سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

چگونه حس ششم خود را تقویت کنیم؟!

براساس تحقیقات انجام شده، غریزه ما گاهی زودتر از عقل و منطق شرایط را درک و به زبان بدن ترجمه می کند. درواقع گاهی غریزه چیزهایی را که باید بدانیم قبل از آنکه هشیارانه و از طریق مغز آنها را دریابیم به ما انتقال می دهد. این روندی است که غریزه ما حالت فیزیکی پیدا می کند. راه و روش های زیادی برای تقویت حس ششم وجود دارد که به صورت مفید در ادامه برایتان خواهیم گفت.

 

از خودتان سؤال کنید

در واقع سؤال از حس و ذهن خودآگاه یکی از بهترین راه های گشودن کانال قدرت ماورایی و علم غیب است. فقط در مورد چیزی که واقعاً می خواهید بدانید لحظه ای تفکر کنید. به طور مثال «آیا باید شغلم را عوض کنم؟» وقتی شب می خواهید به رختخواب بروید با صدای بلند از خود این سؤال را بپرسید. مشاهده می کنید که رؤیاهای شما در شب پاسخ سؤال شما را می دهند.

 

عشق ورزیدن به خودتان

وقتی بتوانید انرژی خود را سالم و دست نخورده نگه دارید، حواستان دقیق تر و قدرتمندتر خواهد شد. همه حواس از جمله حس ششمتان تبدیل به کانالی بسیار شفاف و دقیق خواهد شد و بدن، ذهن، روح و احساساتتان از تاثیرات منفی رها خواهد شد.

 

افکارتان را روی کاغذ بنویسید

در مورد موقعیت خود فکر کنید و در مورد مواردی که برایتان حائز اهمیت است بادقت فکر کنید، سپس شروع به نوشتن کنید. به افکارتان اجازه دهید که ارادی عمل کند و هر آنچه که به فکرتانمی رسد روی کاغذ بیاورید، سپس کاغذ رانگاه کنید، متوجه می شوید چه اتفاقی رخ داده:" افکارتان شما را هدایت و نصیحت کرده است ".

 

به خودتان اعتماد داشته باشید

برای مثال زمانی که در حال قدم زدن هستید، اماناگهان دلت می خواد که به سمت چپ بپیچید، این کار را انجام دهید، حتی اگر بعداً متوجه شدید که از مسیر واقعی دور شده اید، اما باز هم به حس خود پاسخ مثبت دهید و مشاهده می کنید که درست شما را هدایت کرده است.

 

اهمیت دادن به خواب های خود

وقتی که  می خوابیم ضمیر خودآگاهمان به خواب می رود و قدرت های شهودی که در هنگام بیداری فعال نیستند فعال می شوند. قدرت شهود اکثر افراد یا سرکوب می شود، یا انکار می شود یا نادیده گرفته می شود، ولی هنگام خواب این قدرت فرصتی برای فعالیت پیدا می کند. برا ی اینکه به قدر کافی از خواب هایتان استفاده کنید، آنها را در دفترچه ای ثبت کنید. همانطور که آنها را یادداشت می کنید، به احساسات و همه حواسی که در صحنه های خوابتان وجود داشتند توجه کنید. اینها همه سرنخ هایی هستند که می توانند به تقویت قوای شهودی شما کمک کنند.

 

قافل نشدن از طبیعت

به طور کلی در طبیعت و در معرض هوای آزاد بودن و کنار درخت بودن، بصیرت و بینش انسان را بالا می برد. گل های تازه باعث افزایش انرژی در فضای خانه شما می شود. حتی اجازه می دهد تا مقداری هوای تازه و آزاد وارد فضای خانه شما شود. گل های تازه، روحی ه شما را تقویت می کند.

 

 

گفتنی است که خانم ها پیام های نامحسوس را قوی تر از آقایان دریافت می کنند و به نکات ناگفته بهتر پی می برند در هر سنی که باشیم ، برای این که زندگی شاد و موفقی داشته باشیم ، نیاز داریم دانش و مهارت های زندگی خود را افزایش دهیم. به عبارت دیگر، هر زن و مردی ، وقتی آگاهی های خود را بالا برند ، می توانند بر ذهن خود مدیریت کنند ، خود را تغییر داده و انرژی ، احساس ها و عواطف خود را در جهت مثبت به کار گیرند و زندگی خود و زندگی مشترک را درهر سنی که باشند، بهبود بخشند و حتی آن را به بهشت تبدیل نمایند.

 

 

سایر مطالب مرتبط با سلامت روان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
افسردگی حاصل از شبکه های اجتماعی

افسردگی حاصل از شبکه های اجتما...

صبح ها چگونه راحت از خواب بلند شوید؟!

صبح ها چگونه راحت از خواب بلند...

تمرین هایی برای افزایش تمرکز

تمرین هایی برای افزایش تمرکز

تقویت حافظه کوتاه مدت

تقویت حافظه کوتاه مدت

شناخت شخصیت فرد با توجه به عادت‌ها

شناخت شخصیت فرد با توجه به عاد...

چراغ خواب چه ضرری برای مغز دارد؟!

چراغ خواب چه ضرری برای مغز دار...

از افسردگی پنهان چه می‌دانید؟!

از افسردگی پنهان چه می‌دانید؟!

تقویت حافظه ضعیف شده

تقویت حافظه ضعیف شده

افسردگی بعد از تعطیلات

افسردگی بعد از تعطیلات

خوراکی‌هایی برای جوان ماندن مغز

خوراکی‌هایی برای جوان ماندن مغ...

روابط خانوادگی چه تاثیری بر سلامت روان دارد؟!

روابط خانوادگی چه تاثیری بر سل...

تأثیر عوامل محیطی بر آلزایمر

تأثیر عوامل محیطی بر آلزایمر

چگونه موبایل سبب بی خوابی می شود؟!

چگونه موبایل سبب بی خوابی می ش...

تفاوت در دید آدم ها نسبت به دنیا

تفاوت در دید آدم ها نسبت به دن...

شخصیت‌شناسی با توجه به کتاب مورد علاقه افراد

شخصیت‌شناسی با توجه به کتاب مو...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/07/05 , 19:31
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده